Sosyal Medya Devi Facebook Yeni Kripto Parası İçin UBER, Mastercard, Paypal ve VISA’dan Destek Alıyor

Dev şirketlerin sektörde büyük adımlar atıyorlar. Bazılar mevcut kripto paraları desteklerken bazıları da yeni kripto paralar yaratıyorlar. Sosyal medya devi Facebook, 18 Haziran’da tanıtacağı yeni kripto parası ile pazarı sarsmaya hazırlanıyor.

Facebook’un kripto sahnesinde ortaya çıkması, büyük şirketlerin diğerlerine destek olması konusunda büyük beklentiler yarattı ve beklentiler gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Şimdi ise Facebook’un Uber, PayPal, MasterCard ve VISA gibi bir düzineden fazla şirketten destek sağladığı ortaya çıktı. Yakında piyasaya sürülecek olan dijital para birimini destekleyen bu dev şirketler, potansiyel yatırımcılar arasındaki güvenirliğin artmasını açısından destekleyici bir nitelikteler.

Sosyal Medya Devi Facebook Yeni Kripto Parası İçin UBER, Mastercard, Paypal ve VISA'dan Destek Alıyor

Sosyal Medya Devi Facebook Yeni Kripto Parası İçin UBER, Mastercard, Paypal ve VISA’dan Destek Alıyor

Facebook Sürekli Başarılı

Platformun dünya genelinde 2 milyardan fazla kullanıcısı olduğu için, kullanıcı tabanı hiçbir zaman Facebook’un başarısı için sorun olmadı. Sorun, özellikle yakın geçmişte yaşanan tartışmalardan sonra kredibilite. Cambridge Analytica faciası hala unutulmadı ve bu nedenle kullanıcıların güvenini kazanmak en öncelikli konu. Bu mavi çip şirketlerinden destek almak, herkes tarafından işaret edilen bir noktaydı. Pek çok uzman, Sosyal medya devi Facebook ’un tokeninin son derece başarılı olduğunu ve rekabeti azaltan bir sonraki büyük şey olabileceğini öngörüyor.

İLGİLİ HABER:  Yerli Kripto Para Borsaları Güven Veriyor mu?

Bu dört şirketten başka, Booking.com ve MercadoLibre’in rollerinin ne olacağına dair hiçbir bilgi bulunmuyor. GlobalCoin olarak adlandırılması beklenen kripto para lanse edilmesine rağmen, şu ana kadar bir resmi olarak herhangi bir onay alınmadı. Aslında, Facebook fantastik bir iş yaptı, paranın etrafındaki gizliliği koruyarak, hayati derecede önemli olan bilgi sızıntısının da önüne geçti. Aynı zamanda potanisyel rakiplerinin de konu hakkında çok fazla bilgi sahibi olmasına engel olarak kendilerinden önce yapabilecekleri bir sürprizin de önüne geşmiş oldu.

VISA’nın Ripple için bir tehdit olduğunu anlattığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın