Altcoin Haberleri

Solana Coin (SOL) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Solana Coin ve protokolü; 2017'nin sonlarına doğru eski Qualcomm, Intel ve Dropbox şirketlerinin mühendisleri tarafından kurulan, merkezisizlikten veya güvenlikten bir şey kaybetmeden, ölçeklenebilirlik sağlamaya odaklanan, tek zincirli, delege edilmiş bir Proof of Stake protokolü olarak karşımıza çıkmakta.

Sıkça Sorulan Sorular

Solana Coin ve protokolü; 2017'nin sonlarına doğru eski Qualcomm, Intel ve Dropbox şirketlerinin mühendisleri tarafından kurulan, merkezisizlikten veya güvenlikten bir şey kaybetmeden, ölçeklenebilirlik sağlamaya odaklanan, tek zincirli, delege edilmiş bir Proof of Stake protokolü olarak karşımıza çıkmakta.

Solana Coin ve protokolü; 2017’nin sonlarına doğru eski Qualcomm, Intel ve Dropbox şirketlerinin mühendisleri tarafından kurulan, merkezisizlikten veya güvenlikten bir şey kaybetmeden, ölçeklenebilirlik sağlamaya odaklanan, tek zincirli, delege edilmiş bir Proof of Stake protokolü olarak karşımıza çıkmakta.

Bu yazımızda ise son zamanlar popüler olmuş SOL Coin ile alakalı; Solana coin nedir? Nasıl çalışır? Nasıl satın alınır? SOL Coin fiyatı, SOL Coin yorum ve Coinin Binance değeri gibi merak edilen konuları derledik.

SOL Coin Nedir? Nasıl İşler?

Solana projesi; merkezi bulunmayan ve güvenlik ilkelerini koruyan, ölçeklenebilirlik sağlamaa amacı taşıyan, yetki verilmiş ve tek zincirli bir “Proof Protocol” olarak karşımıza çıkmakta. Çekirdeği; tek, güvenilir bir zaman kaynağı taşımayan, dağıtılmış ağlarda zaman sorununa çözüm getirme amacı ile oluşturulan PoH tabanlı, merkezi olmayan bir saat durumundadır.

solana coin (sol) nedir? nasıl satın alınır? 1
sol coin nedir

Doğrulanabilir Gecikme İşlemleri kullanılarak PoH, düğümlerin yerel olarak SHA-256 teknoloji hesaplamaları ile zaman damgaları oluşturmasına olanak tanır. Bu da, ağ üzerindeki zaman dalgalarının yayınlanması ihtiyacını bertaraf ederek genel ağ verimliliğini artırır.

Platformun misyonu; tümyüksek büyüme ve yüksek frekanslı blok zincir uygulamalarını desteklemek ve dünyanın finansal sistemlerini sistematik bir demokrasiye kavuşturmaktır. Sistem özelliklerine değinecek olursak; platform ölçeklenebilirliği 400 milisaniyelik blok sürelerini korur ve saniyede 50 binden fazla işlemi gerçekleştirebilir.

Solana Coin Nasıl Satın Alınır?

 

solana coin (sol) nedir? nasıl satın alınır? 2
sol coin hangi borsalarda

SOL Coin hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan SOL Coin Satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Binance
  • Bilaxy
  • MXC
  • CoinDCX
  • Hoo
  • Bithumb Global

Yukarıdaki borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini temin edebilirsiniz.

SOL Coin Fiyatı

solana coin (sol) nedir? nasıl satın alınır? 3
solana coin yorumları

Yazının hazırlandığı sırada 1 SOL Coin 24,00 Türk Lirası civarında seyretmektedir. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00028361 BTC, ABD Doları ile 3,17$ tutarındadır. Coinin seyreden güncel fiyatına ulaşmak isterseniz CoinMarketCap adresinden inceleyebilirsiniz.

Solana Coin (SOL) Yorum – Yorumları

Piyasa sıralamasında 94. Sırada yerini alan coin, tüm zamanların en yüksek değerini 38,11 TL’den, tüm zamanların en düşük değerini ise 3,89 TL civarında görmüştür. Piyasa toplam hacmi ₺198.021.193 ve dolaşan arz miktarı da 37.146.821 SOL civarındadır. Toplam arzı 488.618.341 SOL olan coin, ayrıca ₺891.253.440 tutarında bir piyasa değerine de sahip.

Şu anda da değeri yükselmekte olan Solana; 30,83 – 23,12 TL dirençleri arasında seyretmekte. Yatırımcıların arzına göre kendi fiyatı da yükselişe geçebilir. Bu şekilde uzun vadede kazandırması beklenen coinler arasında yerini alıyor.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu