Sıcak Gelişme: Bitcoin 4100 Dolar Oldu

Mart ayının başından bu yana 4000 dolar bandında seyreden lider kripto para birimi Bitcoin, uzun süredir yatırımcıların hasret olduğu dengeli bir seyir izlemeye başladı. Bitcoin sadece birkaç saat önce .

Geçtiğimiz haftalarda sürekli olarak 4000 ile 4070 dolar arasında seyrediyordu. Ancak Bitcoin gün içinde sadece ufak birkaç hareket gösteriyor ama günü yine başladığı seviyelere yakın yerlerde bitiriyordu. Bitcoin’in bu kadar dengeli bir seyir göstermesi de uzmanların lider kripto para hakkında olumlu düşünmelerine sebep oluyordu. Geçtiğimiz Kasım ayı ve öncesinde görülen dengesiz ve inişli çıkışlı grafikler, kripto paranın eski volatilitesinin de önemli bir şekilde kaybolduğunu göstermişti. Ancak uzmanlar ivmenin bir şekilde yeniden yukarı yönde artacağını da söylemişlerdi.

Bitcoin Analizi Tam 102 Bin Dolar

24 Saat İçinde %0,49 Arttı

Bugün ise Coin Market Cap verileri ışında Bitcoin 4100 dolar oldu. Yazımızın hazırlandığı an itibariyle de 4097 dolar üzerinden alıcı bulmakta. Toplamda 72.177 milyar dolarlık piyasa hacmi içinde is 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %0,49 oranında bir artış sergilediği görülmekte. Bitcoin’in bu artışı ise bir başka kripto para olan ve şu anda dünya sırlamasında onuncu sırada yer alan Cardano’nun %5,12 oranındaki artışının da biraz önüne geçtiği görülmekte.

Pek çok uzman tarafından lider kripto para birimi Bitcoin’in bu yükselişi istikrarlı bir şekilde devam edecek. Uzun süredir bu yönde yapılan yorumlar analistleri şu ana kadar haklı çıkarmış görünüyor. Ancak bu artışın ilerleyen dönemde çok daha hızlı bir şekilde olacağına inananlar da var. Bununla birlikte Bitcoin’deki bu artışın diğer kripto paraların değerleri üzerinde de olumlu bir etki yaratacağını söyleyenler de hiç de azımsanmayacak kadar fazla.

Uzun vadeli kripto para yatırımları hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Avrupa Ülkelerinden Teknoloji Bağımsızlığı Düzenlenmesi başlıklı makalemizde Abd, bitcoin ve cumartesi hakkında bilgiler verilmektedir.

(1) Yorum

  1. Avatar cuma Mar 29, 2019

Cevap bırakın