Altcoin Haberleri

Serum Coin (SRM) Nedir? Nasıl Alınır?

Serum coin Project Serum’a ait bir kripto para birimidir. Proje ise trustless çapraz zincir işlemleri ile çalışarak, dünyanın merkeziyetsiz ilk türev borsasıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Serum coin Project Serum’a ait bir kripto para birimidir. Proje ise trustless çapraz zincir işlemleri ile çalışarak, dünyanın merkeziyetsiz ilk türev borsasıdır. FTX destekli Serum (SRM) 11 Ağustos 2020 tarihinde piyasaya çıktı ve ilgili borsalarda alım satım işlemlerini görmeye başladı.

Serum coin Project Serum’a ait bir kripto para birimidir. Proje ise trustless çapraz zincir işlemleri ile çalışarak, dünyanın merkeziyetsiz ilk türev borsasıdır. FTX destekli Serum (SRM) 11 Ağustos 2020 tarihinde piyasaya çıktı ve ilgili borsalarda alım satım işlemlerini görmeye başladı.

Kısa sürede pek çok yatırımcının ilgisini çekmiş olan Serum’u bugün daha detaylı inceleyeceğiz. Bu yazımızda ise; Serum Coin (SRM) nedir? Nasıl çalışır? Nasıl satın alınır? Coin fiyatı ve coin yorum/yorumlarını sizler için derledik.

Serum Coin (SRM) Nasıl Çalışır?

DeFi projeleri ile dikkat çeken coinler Binance’ın takibine alınıyordu. Bu coinlerin arasında Serum’da eklenmiş oldu. Serum, öncelikle iki farklı borsadan satışının yapılması planlanıyordu, bu plana göre sadece FTX ve Bitmax borsalarında işlem görecekti. Binance coinde bir gelecek görmüş olacak ki, yaptığı listeleme müjdesi ile Serum’un da Binance’da listeleneceği açıklanmış oldu.

Project Serum, işlem konsorsiyumu ile DeFi uzmanlarından oluşturulmuş proje kullanıcılarına, “çapraz zincir işlemleri” ile tamamen merkeziyetsiz bir türev borsanın kapılarını aralıyor.

serum coin (srm) nedir? nasıl alınır? 1

Aslında bu projenin diğer Coin projelerine göre oldukça farkı var. Merkezileştirilmiş bir Oracle kullanması, çapraz zincir desteğine sahip olması, stabil coin özelliği taşıması, emir defteri bulunması, proje ve kendi coinin diğer borsalardan farkını ortaya koyan önemli etkenlerden birkaçı.

Tüm bunlara ek olarak; kullanıcılarına çok ucuz ve hızlı işlem performansı sergilemesi de kullanılabilir borsalar arasında yerini almasını sağlıyor. Bu yolda emin adımlarla ilerleyen proje, profesyonel borsalarla kafa kafaya gidebilecek nitelikte de projeleri olduğunu her mecradan dile getirmekte.

Serum Coin Nasıl Satın Alınır?

serum coin (srm) nedir? nasıl alınır? 2

 

SRM Coin hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan SRM Coin Satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Binance
  • OKEx
  • BitZ
  • FTX
  • BKEX
  • Uniswap

Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini temin edebilirsiniz.

SRM Coin Fiyatı

Yazının hazırlandığı sırada 1 SRM Coin 16,37 Türk Lirası civarında seyretmekte. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00019342 BTC, ABD Doları ile 2,16$ tutarındadır. Coinin seyreden güncel fiyat değerine ulaşmak isterseniz CoinMarketCap adresinden inceleyebilirsiniz.

Serum Coin Yorum

serum coin (srm) nedir? nasıl alınır? 3

Piyasa sıralamasında 101. Sırada yer alan coin, tüm zamanların en yüksek değerini 29,07 TL’den, tüm zamanların en düşük değerini ise 0,84 TL civarında görmüştür. Toplam hacmi ₺885.725.618 TRY ve toplam arzı da 161.000.001 SRM civarındadır. Ayrıca piyasada dolaşan toplam arz değeri de 50.000.000 SRM civarındadır.

Grafiği incelendiğinde şu anda yükseliş trendinde olan coin, yatırımcılarına genellikle uzun vadede kazandıran bir altcoin birimi olduğu söylenebilir. Kısa vadeli yatırımlar için yeterli fiyat hareketliliğine sahip değil.  Ayrıca oldukça yeni bir coin olmasından dolayı da ilerleyen dönemlerde talebe göre fiyatında yükselmeler yaşanabilir.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu