Serena Williams’ın Coinbase Yatırımı

Gün geçmiyor ki kripto para dünyasında bir ünlünün adı duyulmasın. En son kripto para dünyası ile ilgilendiği ortaya çıkan isim ise ünlü tenisçi Serena Williams. Serena Williams’ın Coinbase yatırımı yaptığını 17 Nisan tarihinde paylaştığı bir Instagram gönderisiyle hayranlarıyla paylaştı. Williams 2104 yılında Serena Ventures adında bir risk sermayesi fonu oluşturup, değişik alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin sahiplerine fırsat vermeyi amaçlamıştı.

Serena Ventures Sermaye Fonu

Paylaşmış olduğu gönderide bu zamana kadar yatırımda bulunduğu 30’dan fazla şirketi açıklayan Williams’ın bu listesinde Coinbase borsası da bulunmakta. Coinbase, Serena Ventures adlı sermaye fonundan 2018 yılının sonunda tam 300 milyon dolarlık bir yatırım almış ve 8 milyar dolarlık değerlemeye ulaşmış. Serena Ventures’in internet sitesinde fonun toplam portföy hacminin 12 milyar dolardan daha fazla olduğu ve şu ana kadar yatırım yapılan şirketlerin çeşitliliğinin de %60 oranında olduğu açıklandı.

Serena Williams'ın Coinbase Yatırımı

Serena Williams’ın Coinbase Yatırımı

Dijital para arzı yani ICO olarak bilinen yöntemle yapılan yatırımlar, geçmişte pek çok kişinin başını ağrıtmıştı. Fon toplama yönetiminin güvenilir olmayan ve kötülük yapmak isteyen kişilerin eline geçmesi ve bu kişiler tarafından inanılmaz şekilde fazla kullanılması bir süre sonra ICO’ya olan güvenin de sarsılmasına sebep olmuştu. Tehlikenin bu kadar artmasından dolayı artık kripto para firmaları geleneksel fon ve risk sermayesi şirketlerinin kapısını çalmaya başladılar. Ayrıca ilk menkul kıymetler tokeni arzı ile fon toplama yöntemi son zamanlarda ilgiyi en çok üzerine toplayan trendlerden bir tanesi.

İLGİLİ:  Binance En Son Ortaklığı İle Japonya'ya Göz Kırpıyor

Serena Williams’ın Coinbase yatırımı sonrasında şirketin açıkladığı 2018 rakamlarına göre Coinbase 520 milyon dolar oranında bir kar etmişti. 2018 yılından Ağustos ayında açıklanan rakamlara göre ünlü tenisçi Serena Williams’ın net servetinin de 180 milyon dolar olduğu açıklanmıştı.

BNB’nin tüm zamanların rekorunu kırması ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın