Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Selfkey Coin Nedir? KEY Coin Yorum ve Grafiği

Kurum ya da kişilere, finansal ya da çeşitli banka işlemleri sürdürülürken KYC gibi birçok kimlik doğrulama prosesinin hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlanmasını sağlayan Selfkey, blok zincir tabanlı platformdur.

] }

Kurum ya da kişilere, finansal ya da çeşitli banka işlemleri sürdürülürken KYC gibi birçok kimlik doğrulama prosesinin hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlanmasını sağlayan Selfkey, blok zincir tabanlı platformdur.

Selfkey Coin Avantajları

  • Platformun kendi sistem cüzdanı(Selfkey Wallet), kullanıcıların blok zincir tabanlı olan alanlarda kripto varlıklarının güvenli olarak al sat işlemlerinin yapılabilmesine, kullanıcı bilgilerinin ve yapılan işlemlerin kaydının tutulmasına yardımcı olan, geliştirilmeye açık, herhangi bir merkeze bağlı olmayan ücretsiz bir kaynaktır.
  • Selfkey’ in kullanıcılarına sunmuş olduğu protokollerin aksine sıradan bankacılık işlemlerinin çoğunda KYC süreçleri belli bir merkez tarafından yönetilmektedir bu da kimlik bilgilerinin ve kişilerin cüzdan içerisinde var olan varlıkların üçüncü taraf kişilerce de ulaşılabilmesine açık hale gelmektedir. Tüm bunlar da banka hesap bilgilerinin çalınarak kişilerin mağdur olmasına neden olabilmektedir.
  • Selfkey, kullanıcıların hesapları ile ilgili güvenlik problemi yaşamamaları için merkezi olmayan platform geliştirmelerinin yanında sistem içine kriptografik yazılımları da entegre ederek herhangi hacklenme gibi olaylara karşı daha korunaklı hale getirmiştir. Bu platformda kullanıcıların kimlik verilerinin korunmasında ve kullanıcı kimliklerinin oluşturulmasında Self Sovereign Identity protokolü takip edilmektedir.
  • Platform ekibi, Ethereum adası olarak bilinen kripto sistemlerinin Uluslararası merkezi haline gelmiş olan Mauritius Yatırım Kuruluna başvurularını yapmışlardır. Bunun ardından ekip RSL lisanslarını alarak kullanıcı kimlik bilgilerinin dijital olarak da olsa yapılan her işlemde bu bilgilerin gerçek kimlik olarak varsayılabilmesini ve yine bu bilgilerin kontrolünün sağlanmasına imkan tanımıştır.
  • Kullanıcılar sistem aracılığıyla diledikleri bankalardan ya da finansal kurumlardan istedikleri hizmetlere başvurularını yapabilir ve KEY Coin ile ihtiyaç ödemelerini yapabilirler. Kullanıcıların bu Token ile yapmış oldukları bütün işlemler oldukça hızlı, daha ucuz ve şeffaf şekilde yürütülmekte olup bu şekilde platform üzerinde birçok kaynağa erişebilmelerine yardımcı olmaktadır.
  • Buna ek olarak sistemin sahip olduğu donanımlarla trade yapan kullanıcıları dahil herkese daha fazla güven aşıladığını söyleyebiliriz.
  • Çıkış yaptığı yıl dahil sistemin her geçen sene içerisinde hızlı bir şekilde büyüdüğü analistlerin gözünden kaçmamaktadır. Zira 2018 yılında Selfkey Coin satışları 11 dakika gibi bir süre içerisinde 22 milyon dolara ulaşarak rekor kırmayı başarmıştır. Daha sonra da büyümesini sürdüren platform yıllık yaklaşık olarak 85 oranında gelişmesi beklenmektedir.

Selfkey Kurucuları ve Ekibi

2013 yılından itibaren finansal işlemlerde ve blok zincir teknolojilerindeki KYC üzerine çalışmalarını sürdüren Edmund Lowell’ in kurucusu ve CEO’ su olduğu platformda 50’ den fazla kişi değişik branşlarda çalışmaktadır. Platformun başındaki isim her ne kadar Edmund olsa da ürünlerin ve Token’ ın çeşitli hizmetlerinin geliştirilmesi ve her yönüyle yönetilmesi birçok kişi tarafından üstlenilmiştir.

Selfkey geliştirici ekibinin çalışma alanları 2014 yılından bu zamana kadar çeşitli banka ve finansal alanda hizmet veren borsalarda kullanıcıların kimlik verilerinin işlenmesi üzerine olmuştur.

Platform ekibi 20’ den fazla ülkede var olup çalışmalarını ve iletişimlerini uzaktan uzağa sürdürmektedir. Buna rağmen platform ekibi her hafta Cuma günleri olmak üzere genel anlamda rapor sunmak ve değerlendirme yapmak amacıyla ekran karşısında da olsa toplantı yapmaktadır. Diğer yandan ekip yılda en az iki kez yüz yüze görüşme yapmak amacıyla bir araya gelmektedir.

Selfkey Coin Nedir?

Belli bir merkeze ait olmayan ve çeşitli finansal işlemlerin yürütülmesinde ve hizmet satın alımlarında aktif şekilde kullanılabilen Selfkey platformuna ait kripto para birimidir.

Kullanıcıların Selfkey Coin Binance Aracılığıyla Airdrop Talebi

Kişiler 2021 yılı içerisinde 8 Temmuz’ da yapılacak olan airdrop dağıtımına katılmak için Binance hesaplarında tuttukları Key Coin miktarları 88.000 olması gereklidir. Bunun yanında kullanıcıların alabilecekleri KEYFİ Coin miktarı da Binance borsasında tutulan bakiyenin anlık görüntüsüne göre karar verilecektir. Anlık görüntüler ise 28 Şubat 2021’ den 28 Haziran 2021’e kadar her ay alınacaktır.

Key Coin Airdrop

Platform, kullanıcılar Selfkey Credentials doğrulamasını tamamladıktan sonra onları airdrop ile ödüllendirmektedir. Doğrulanmış sistem kimliğine sahip olan kullanıcıların her birine 18. 888 KEY Coin verilecek olup bu da 18.888.000 KEYFI Token airdrop olarak ödüllendirilecektir. Kullanıcıların bu hediyeyi talep etmesi için KEYFI Coin sayfasından airdrop isteği göndermeleri gerekmektedir. Bunun için de kullanıcılar Coin ana sayfasında yer alan kısımdan talep et bölümüne tıklaması ve gerekli işlemleri tamamlaması yeterli olacaktır.

Selfkey (KEY) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

selfkey

SelfKey (KEY)

0.078231

Selfkey Coin Yorum

Coin 09.04.2021 tarihinde saat 02.47’ de $0.02482 olarak işlem görürken 24 saatlik hacmi ise yaklaşık olarak %24 artış göstererek $25,122,542’ dir. Sosyal medya platformu olan twitter üzerinden popüler kripto para fenomenleri tarafından önerilmesi ve alınması fiyatını etkileyen pozitif durumlardan biridir.

Selfkey (KEY) Coin Nereden Alınır?

Coin başta Binance olmak üzere Kucoin, Bilaxy vb. 13 borsa üzerinde listelenmektedir. Bu Coin’ i Binance aracılığıyla satın almak için öncelikle bu borsaya kayıt olmalısınız ve ardından hesabınıza Papara ya da diğer banka hesaplarınızdan itibari para gönderimini gerçekleştirmelisiniz.

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra KEY/USDT ya da KEY/ETH pariteleri üzerinden bu KEY Coin satın alabilirsiniz

Kurum ya da kişilere, finansal ya da çeşitli banka işlemleri sürdürülürken KYC gibi birçok kimlik doğrulama prosesinin hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlanmasını sağlayan Selfkey, blok zincir tabanlı platformdur.

 

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu