SEC’ten Flaş Bitcoin Açıklaması !

’ten Flaş Açıklaması !. Öncü kripto para birimlerinden biri olan Bitcoin (BTC) ve genel olarak çoğu kripto para ünitesi, ABD’li regülatör SEC doğrulusunda menkul değer ilan edilebilme tehlikesini taşımaktaydı ve hala birçoğu bu tehlikeyi ensesinde hissediyor.

1 Ekim 2019 tarihinde yayınlanan tek bildiride, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu nihayetinde Bitcoin ile ilgili kararını verdi.

Gerçekte bu SEC’in öncelikle net tek şeklinde Bitcoin’in ABD menkul değer yasalarına göre menkul değer olmadığını duyurusu oldu.

SEC doğrulusunda yayınlanan bildiride öncü kripto para ünitesinin tek varlığın menkul değer olup olmadığını belirlemek için sarfedilen Howey Testine doğal tutulduğu fakat buna yönelik herhangi bir bulguya rastlanmadığı vurgulandı.

SEC buna bunun dışında Nisan ayında yayınlanan kripto varlıkları değerlendirilme  çerçevesine göre Bitcoin’in menkul değer özellikleri taşımadığını söyledi.

Kripto para analisti Stephen Palley mevzu ile ilgili yayınladığı yazısında bunun gerçekte Bitcoin için epey devasa ve ehemmiyetli tek ilerleme olduğunu ve bu tip risklerin bundan sonra ortadan kaldırıldığını söyledi.

Bunun yanında top 10 içindeki kripto paralardan olan XRP, hala menkul değer ilan edilebilme riskine sahip ve Ripple’ın bu konudaki davaları ve izahları devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Flaş İddia : Bitcoin 60.000 Dolar Olacak ! başlıklı makalemizde 60bindolar, ambroker ve bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın