SEC’ten 1Broker’a Hamle Geldi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu ( CFTC)üyelerinin üyeleri , kripto endüstrisine çok ihtiyaç duyulan uzlaşmayı sağlamak için Amerika’nın en iyi menfaatinde olacağını belirtmiş olsalar da, iki düzenleyici merci henüz çatlamıştı. Kriptonun bir tanesinde.

1Broker Black Swan Etkinliği

Çarşamba öğleden sonra, Amerika Birleşik Devletleri‘nin en etkili devlet destekli kurumlarından biri olan SEC, Amerikan yasalarına uymadığı için 1Broker’ı kripto başlattığını resmen açıkladı. Bir gereğince resmi basın açıklamasına konu ile ilgili, 1Broker bir Marshall Adaları merkezli kripto yatırım hizmetleri sağlayıcısı, birden yasalara aykırı olan ürünlerin satışını kolaylaştırır. En dikkate değer ihlalin, 1Broker’ın, uygun lisansları veya önkoşulları elinde bulundurmaksızın, Bitcoin güvenlik tabanlı takaslar yayınladığı iddia ediliyor.

İLGİLİ HABER:  Kripto Para Birimleri Teröre Fon Sağlamak İçin Kullanılıyor

Bu davayı ileri süren kişi olan SEC Fort Worth Direktörü Shamoil T. Shipchandler, daha önce belirtilen sürümde bir açıklama yaptı ve şunları kaydetti:

“SEC, ABD yatırımcılarını işlemlerinde kullanılan para cinsinden bağımsız olarak çeşitli platformlarda koruyor. ABD’li yatırımcılarla işlem yapan uluslararası şirketler, cryptocurrency kullanarak federal menkul kıymet yasalarına uyumu engelleyemez. ”

Şimdi SEC, 1Broker’ın, ABD başkent Washington DC’nin yetki alanı olan Columbia Bölgesi’ndeki bölgesel mahkemelere yönelik dava açılmış şikayeti ile “daimi tedbir, tazminat artı faiz ve cezalar” ile vurulmasını istiyor.

CFTC’nin 1Broker ve CEO’su SEC’yi yansıtan CEO’lara karşı da suçlamalarda bulunmasından dolayı, bu durumun Amerika’nın düzenleyici kurumları ve ajansları tarafından koordine edilmiş bir grev olması muhtemeldir. Dahası, FBI, kripto para birliği analisti Alex Kruger’ın dikkat çektiği gibi, 1Broker alanını kısa bir süre için ele geçirdi.

Alex Krüger 🇦🇷@Crypto_Macro

This could happen to crypto exchanges offering trading of security tokens and security token derivatives. If were to be defined as a security it would jeopardize exchanges such as Bitmex. Binance is at risk regardless. Lots of security tokens there.

Arjantinli yorumcu, 1Broker açılış sayfasının toparlanmış olmasına rağmen, 1Broker’in talihsiz ölümünün bu endüstrinin anıtsal bir değişim sürecinden geçeceğini gösterebileceğini açıkladı. Kruger, menkul kıymetler olarak kabul edilebilecek jetonlar için destek sunan herhangi bir borcun sert düzenleyici tepkilere maruz kalabileceğine dikkat çekti. Birisi için XRP , bazılarının gözünde bir güvenlik olarak görülüyor, bu yüzden varlık Binance , BitMEX ve Bitfinex gibi platformları büyük bir riskle karşı karşıya getirebilir.

İLGİLİ HABER:  Birkaç Saat İçerisinde 100 Bin Dolar Kaybeden Adam

SEC’ten 1Broker’a Hamle Geldi

Ancak, analist, bu davanın sadece düzenlenmiş olmayan menkul kıymetlerin ticaretinden çok daha derin olduğunu açıkladığı gibi, başlangıçta düşündüğü gibi kesilmiş ve kurutulmuş değildir. Diğer bir kripto-para birimi yorumcusuyla ilgili olarak,

FBI’ın, kara para aklama ve tel sahtekarlığı korkusu nedeniyle 1Broker alanını ele geçirdiğini ve firmanın kayıtsız bir menkul kıymetler satıcısı ve bir futures komisyon tüccarı olarak faaliyet gösterdiğini açıkladı.

SEC’ten 1Broker’a Hamle Geldi

Kruger, özellikle ABD’de ofisleri olmayan kripto değişimlerinin, herhangi bir zamanda düzenleyiciler tarafından kapatılabileceğini ekledi. Bu, “geçici bir siyah kuğu olayı” kıvılcımı oluşturarak, bu sektörü kısa bir süre içinde sürdürebilir.

İronik bir şekilde, Binance ve BitMEX’in ABD’ye dayalı borsaların ve OTC masalarının kapatılmasının piyasaya hakim olacağına da dikkat çekerek, kendi perspektifinde bir Bitcoin ETF’nin düzenleyici bir yeşil ışık alma ihtimalini dramatik bir şekilde artıracağını belirtti.

SEC’in 1Broker’e karşı hareketinin acımasız bir güç gösterisi olup olmadığı belli değil, fakat çoğu bu düzenleyici eylemin hükümet kurumlarının kriptonun ördeklerinin konuşmak için bir sıraya düşmesini istediğine inandığına inanmaya başladı. Bazı firmalar ateşle oynamak açık iken, Lüksemburg merkezli shapeshift gibi kripto başlatılması, bulduk Bu yüzden avantajlı için politika ve sistemlerini uygulamak düzenleyici yankıları riskini azaltmak

İLGİLİ HABER:  Flaş Gelişme: Bithumb Ödeme Yapamıyor

Yorum Yok

Cevap bırakın