SEC , Kripto Paraların Geleceğini Baltalıyor mu ?

SEC, bu yıl, dünyanın en farklı köşelerinden , özellikle de çoğu kripto paranın fiyatta dump yaşadıktan bir yıl sonra , çoğu yatırımın o kadar yüksek olduğu bir noktada , ivme kazandıran yeni icatta dikkatini çekti. kripto para piyasasını düzenleme ihtiyacı ile birleştiğinde, yıllar içinde elde edilemedi.

Bununla birlikte, son zamanlarda bazı olaylar SEC’in şu sene içerdiği kripto paraların pozitif büyümesini zayıflattığını gösterebilir:

1) Ethereumun bir güvenlik olup olmadığı konusunda gecikmiş bir karardır: bu yılın başlarında, eternenin bir güvenlik olup olmadığına dair açık fikir ve karşıt görüşler vardı.

Bu uzun bir süre devam etti, bu yüzden ethereum kayaya çarpabileceği paniği yükseltti. Emtia Vadeli İşlemleri Komisyonu ortaya çıktı ve her iki tarafın da bitcoin’in  güvenli olmadığı konusunda hemfikir olmasından dolayı ethereum  SEC pozisyonunun önemini büyük oranda yitirdi .

2) Bitcoin ETF’ler  için yapılan başvuruların yorumlanmasında reddedilmesi ve gecikmesi : Kripto topluluğu içindeki çoğu, bitcoin ETF’nin sadece bitcoin değil, tüm kripto pazarının geleceği olduğunu söylüyor. Bu nedenle spekülasyon, kripto pazarını olumlu veya olumsuz yönde etkilemiştir.

İLGİLİ HABER:  KuCoin Vadeli İşlem Platformu KuMEX Lite Sürümünü duyurdu

Bu liste için bazı başvurular reddedildi ve nedenleri verildi. Onaylanması ya da reddedilmesi planlanan bazı diğer uygulamalar, ancak SEC, iyi bir şekilde çalışmak istedikleri pozisyona geldiler ve bu yüzden kararlarını ertelediler. Bu durum, Winklevoss ikizlerinin başvurusunun reddedildiğini duyurduktan sonra iki hafta içinde elde ettiği tüm kazanımları büyük oranda kaybetti.

3)  ABD dolarının en iyi kripto paralara karşı kazancı: SEC, çoğu yatırımcının büyük piyasa değeri olan kripto para birimlerinde yoğunlaştığının ve dolayısıyla bunların yoğunlaşıldığının bilincindedir.

2017’nin son çeyreğinin balonundan iddiasından sonra, daha önce ABD dolarına karşı kazanılan ilk on paranın hemen hemen hepsine karşı kaybediliyor. Bu, SEC’in başarmak için ne yapacağı konusunda kararsız bırakıyor.

Yorum Yok

Cevap bırakın