SEC, CFTC ve FinCEN, kripto endüstrisi katılımcıları için ortak bir bildiri yayınladı

Ortak bir bildirideki üç ABD mali düzenleyicisinin başkanları, kriptokrasi endüstrisindeki katılımcıları, çeşitli düzenleyici gereksinimlere uymaları gerektiği konusunda uyardı. Bu, türev alım satım komisyonunun (CFTC) internet sitesinde yayınlandı.

SEC, CFTC ve FinCEN, kripto endüstrisi katılımcıları için ortak bir bildiri yayınladı

SEC, CFTC ve FinCEN, kripto endüstrisi katılımcıları için ortak bir bildiri yayınladı

Açıklama, CFTC CEO’su Heath Tarbert, Mali Suçları Uygulama Ağı Direktörü (FinCEN) Kenneth Blanco ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı (SEC) Jay Clayton tarafından imzalandı. Daire başkanları, şirketleri dijital varlıkları (kripto para birimleri veya jetonlar) olarak adlandırdıklarına bakmaksızın, bankacılık ve diğer finansal hizmetleri düzenleyen yasa kurallarını unutmamalarını istedi. Özellikle, şirketlerin düzenleyici kurumlarda tescili için gerekenleri düzenleyen “Banka Gizliliği” yasasına atıfta bulunur.

“Örneğin,“ borsa ”olarak adlandırılan bir şey, federal menkul kıymetler yasalarında kullanıldığı gibi, dijital varlık piyasası için böyle tanınmayabilir veya tanınamayabilir”dedi.

İLGİLİ HABER:  Samsung Blockchain Ağını Geliştiriyor

Yetkililere göre, bu sınıflamanın varlığın ekonomik doğasını, kullanıcı durumlarını ve temeldeki teknolojiyi dikkate alması gerekiyor.

Kenneth Blanco, “ Dijital varlıklarla ilgili bir dizi faaliyet, ödeme hizmetleri alanında FinCEN düzenlemesine tabi bir işletme olarak yorumlanabilir ” dedi.

SEC CEO’su Jay Clayton, broker bayilerinin ve yatırım fonlarının kara para aklama karşıtı politikalara uyması ve şüpheli faaliyetleri bildirmesi gerektiğini belirtti. Ona göre, bu gereksinimler sadece güvenlik belirteçleriyle ilgili faaliyetler için geçerli değildir.

Geçtiğimiz günlerde, ABD Kongresi’nin kripto para birimi şirketlerinin faaliyetlerini düzenlemek için Banka Gizlilik Kanunu’na uygun yeni bir finansal kurum kategorisi oluşturması tavsiye edilmişti.

Yorum Yok

Cevap bırakın