SEC Bildiğiniz Gibi…

ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin ETF’si oluşturmak için yapılmış başvurulardan bazılarını reddetti.

SEC’in geçtiğimiz gün içinde reddettiği başvurular arasında ProShares’in, GraniteShares’in ve Direxion’unkiler bulunuyor. SEC, ProShares’in yapmış olduğu iki, GraniteShares’in bir, Direxion’un ise beş başvuruyu reddetme kararı aldı.

SEC bundan bir ay önce Bitcoin’in ilk milyarderleri olarak malum Winklevoss kardeşlerin ETF başvurusunu da reddetme kararı almıştı.

ABD’deki piyasa otoritesi, Winklevoss kardeşlerin başvurusunu reddederken Bitcoin piyasalarındaki dolandırıcılık ve manipülasyon vakalarını örnek göstermişti. SEC, şimdi aldığı kararlarda da buna benzer gerekçeler gösterdi.

SEC’in açıklamasına bakılırsa ProShares başvurusunu yapan NYSE Arca “ulusal bir menkul kıymet borsasının dolandırıcı ve manipülatif faaliyetleri önlemek için koyması gereken kuralları” koymayı başaramadı. Açıklamalara göre NYSE Arca manipülasyona karşı yeteri kadar önlem alamamanın yanı sıra Bitcoin bazlı vadeli işlem piyasalarının “kafi büyüklükte” olduklarına dair de bir kanıt sunamadı.

İLGİLİ HABER:  Rakuten Mobil Uygulaması Piyasaya Çıkıyor

Komisyon daha önce verdiği ret kararlarında alınan kararın Bitcoin veya Blockchain teknolojisi özelinde olmadığını, ret kararının söz konusu varlıklarla herhangi bir ilgisinin olmadığını vurgulamıştı ve bu seferki açıklamasında da yine aynı vurguyu yaptı.

Canlı Kripto Para Fiyatları

SEC hemen hemen bir ETF başvurusunu onaylamış değil sadece hala değerlendirilmeyi bekleyen başvurular bulunuyor. SEC’in Bitwise ve VanEck/SolidX gibi kuruluşlar tarafınca yapılmış başvuruları da değerlendirmesi bekleniyor.

  • Hangi Kripto Para Hangi Ülkenin Yazıya Git
  • Kripto Para Al Sat Taktikleri Yazıya Git
  • Kripto Para Haram Mı? Yazıya Git
  • Kripto Para Madenciliği Ne Kadar Kazandırır? Yazıya Git
  • Kripto Para İle Zengin Olan Var Mı? Yazıya Git

Sonuç olarak bitcoin eft‘si eninde sonunda kabul edilecektir. Burada ki nokta bu şanslı şirketin kim olacağıdır.Bu baskı ve teknolojiye gözlerini kapatarak sorunların çözülmesini beklemek ahmaklık olur ki ,Burjuvazi ahmak değildir , bilgi ve teknolojinin kendilerini ve sermayelerini güçlendireceklerini çok iyi bilmektedirler.

Yorum Yok

Cevap bırakın