Satoshi’nin Kimliği Açıklanıyor

Artık yavaş yavaş bir efsaneye dönüşmeye başlayan Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu konusu son zamanlarda sıklıkla üzerinde durulmaya başlanan bir konu. Artık insanlar Satoshi’nin kimliği konusunda gerçekten bilgi sahibi olmak istiyorlar. Son olarak John McAfee, Satoshi’nin kimliğini açıklama girişiminde bulunmuştu.

Satoshi’nin kimliği son olarak ünlü iş adamı John McAfee ile gündeme gelmişti. McAfee, Satoshi’nin kimliğini bildiğini ve kim olduğunu açıklayacağını söylemişti. Konu ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Ancak sonrasında McAfee çeşitli sebeplerden dolayı Satoshi’nin kimliğini açıklamaktan vazgeçtiğini belirtti.

Gotsatoshi.com

Yeni kurulan bir internet sitesi olan gotsatoshi.com 10 gün içerisinde Satoshi’nin kimliğini açıklayacağını duyurdu. Elbette haberimizin yayına alındığı tarih itibariyle kalan süre 10 gün. Açıklamanın yapılacağı tam tarih ise 14 Mayıs 2019 Türkiye saati ile 19:00. Sitenin gerçekten Satoshi’nin kimliğini bilip bilmediği merak konusu. Ancak site bunu ilgi çekmek için de kullanıyor olabilir. Site çok sade bir şekilde hazırlanmış ve Ana sayfada “Satoshi dünyanın neresinde?” şeklinde bir ibare mevcut. Bu ibarenin hemen altında ise büyük bir sayaç bulunmakta ve sayaç Satoshi’nin kimliğinin açıklanacağı tarihe doğru geri sayıyor.

Satoshi’nin Kimliği Açıklanıyor

Satoshi’nin kimliği açıklanıyor

İLGİLİ HABER:  COBINHOOD Borsası Kapanacağını açıkladı

Sitede bulunan bir diğer ilgi çekici kısım ise bir mail bölmesi. En çok soru işareti oluşturan kısım da burası. Böyle bir oluşumun insanların mail adreslerini toplaması da enteresan. Konuya temkinli bir şekilde yaklaşmak gerekirse, amaç belirli bir konuya ilgi duyan insanların mail adreslerini toplamak da olabilir. Bu mailler daha sonra yüksek fiyatlara üçüncü kişilere satılmakta. Her şeye rağmen Satoshi Nakomoto’nun kim olduğu 10 gün içinde ortaya çıkabilir ya da bu insanları kandırmak için oynanan oyunlardan bir tanesi olabilir. Sitenin “Satoshi’nin kim olduğunu açıklamaktan vazgeçtik” şeklinde bir açıklama yapması dahi kimsenin tepkisini çekmeyecektir. Çünkü insanlar da artık bu açıklamalara alışmış durumdalar.

Yorum Yok

Cevap bırakın