Satoshi Nakomoto’nun Kimliği Ortaya Çıkıyor !

Artık bir efsaneye dönüşen Satoshi Nakomoto’nun kimliği ortaya çıkıyor. Bunu ortaya çıkaracağını iddia eden kişi ise ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee. John McAfee’nin Twitter üzerinden paylaştığı mesajlarda artık bu olaydan ciddi anlamda sıkıldığı da belli oluyor. Üstelik bu açıklamalar oldukça tehditkâr olarak da algılanabilir.

John McAfee’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı Bitcoin’in 500.000 dolar olacağı konusundaki tahminleri de ilgi topladı derken hemen peşinden 1 milyon dolar olacağı iddiasında bulunması insanların bu işin biraz sulandığını düşünmelerine sebep oldu. McAfee’nin Satoshi Nakomoto’nun kimliği hakkındaki açıklamaları ise arkasında ciddi bir dayanağı olduğunu göstermekte.

Twitter Üzerinden Her Gün Bilgi Paylaşacak

Kendi Twitter hesabından yaptığı ilk açıklamada insanların Satoshi Nakomoto’nun kimliğini araştırarak hem zaman hem de büyük bir enerji kaybı yaşadıklarını söyledi. Bununla birlikte eğer Nakamoto kendisinin kim olduğunu açıklamazsa her gün onun hakkında bir şeyler paylaşıp hakkında her şeyin yavaş yavaş ortaya çıkmasını sağlayacağını açıkladı. Bu durumdan duyduğu rahatsızlık ise her gün başka bir kişinin Satoshi olarak ya ortaya çıkması ya da spekülasyonlara sebep olması. McAfee attığı ikinci Tweette ise ipuçları vermeye başladı. Sanıldığının aksine Satoshi’nin CIA başkanı olmadığını, bir hükümet ya da devlet olmadığını, Satoshi’nin tek bir kişi değil bir grup olduğunu söyledi. Ancak hazırlanan White Paper’ın ise tek bir kişi tarafından hazırlandığını söyleyerek bu kişinin de Amerika sınırları içinde yaşadığını belirtti.

Şimdi insanlar McAfee’den gelecek olan diğer ipuçlarını beklemeye başladılar. Eğer McAfee, dediği gibi her gün açıklamalarına devam ederse bir süre sonra tüm dünya yıllardan beri merak edilen Satoshi Nakomoto’nun da kim olduğunu öğrenmiş olacak. Ancak elbette her zaman için olayın bir diğer tarafı da olduğunu unutmamak gerek. McAfee’nin durup dururken böyle bir çıkış yapmasının arkasında daha başka sebepler de olabilir. İlerleyen günlerde bunu da öğreneceğiz.

Binance’nin bir süredir beklenen yeni Blockchain’i olan Binance Chain hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BNB'ye Binance Chain Dopingi başlıklı makalemizde Binance Chain nedir, Binance Chain ortaya çıktı ve BNB'ye Binance Chain Dopingi hakkında bilgiler verilmektedir.

Comment (1)

  1. Avatar Mekanikos Nis 19, 2019

Leave a Reply