Samsung Ripple’ın Ortağı Finablr İle Uluslararası Ödeme Konusunda Birlikte Çalışıyor

Samsung artık, Londra’da listelenen ve Ripple’ın ortağı Finablr‘ın sahip olduğu bir platformu kullanan uluslararası bir havale özelliğine sahip.

Para Transferi olarak bir marka olan bu hizmet şu anda yalnızca ABD’de (Oklahoma hariç) kullanılabilir ve gelecek yıl diğer ülkelerde de faaliyete geçecek.

3 Ekim tarihli bir duyuruda Finablr, Samsung Electronics America ile işbirliğinin, fonların yabancı alıcılara havale edilmesini sağlayan yeni bir uygulama içi özellik içerdiğini söyledi. Müşteriler, Samsung Pay’e kayıtlı kredi kartlarını veya banka kartlarını kullanarak transfer başlatabilir ve para, belirlenen alıcılara nakit olarak veya banka hesaplarına gönderilebilir.

Şirket, yaptığı açıklamada, işlemlerin şeffaf olacağını, işlem sırasında açıklanan tüm ücretler ve oranların bildirileceğini söyledi. Ancak duyuruda hiçbir fiyatlandırma açıklaması yer almadı. İşlem sırasında Tokenized kimlik bilgileri kullanılır ve Samsung Knox anahtarları içinde saklar.

Avustralya, İngiltere, Kanada, Çin, Almanya, Japonya, Kenya, Meksika, Yeni Zelanda, Filipinler, Güney Kore, İspanya, Tayland ve Vietnam dahil 47 ülkeye transfer yapılabilir. Servis, Samsung cihazları olan müşteriler ile sınırlıdır. Açıklamada, Samsung Electronics America Başkan yardımcısı Sang W. Ahn şunları söyledi:

Para Transferi, Samsung Pay’i kullanıcıların finansal hayatlarını daha kolay hale getiren bir platforma dönüştürmek için vizyonumuzdaki ilk adım.”

Birileri Samsung Coin İsmini Tescillemeye Çalışıyor. Ama Samsung Değil

Samsung Ripple’ın Ortağı Finablr İle Uluslararası Ödeme Konusunda Birlikte Çalışıyor

Partner Ağı

Ödemeler kuruluşu 1976 yılına dayanan ve yakın zamanda Finablr tarafından satın alınan İngiliz şirketi Travelex tarafından gerçekleştiriliyor. Travelex’in Samsung Pay işlemlerinde Ripple kullanıp kullanmayacağı açık değil. Bazı işlemler için, şirket hala geleneksel Swift ağını kullanacak. Bu hamle, Samsung cihazlarında finansal kripto ve merkezi olmayan sistem kullanımının arttığına işaret ediyor. Ancak, servisi kripto para birimini alıp satmak için kullanamazsınız.

Diğer Finablr kuruluşları olan UAE Exchange ve Unimoni, Ripple teknolojisi ile çalışıyor ve 2019’un başından beri Tayland’a yapılan işlemler için kullanıyor. Samsung, cihazları için aktif olarak blok zinciri geliştiriyor. Şirket, Eylül ayında Galaxy Note 10’u bir kripto para cüzdanıyla piyasaya sürdü. Ağustos ayında telefonlarına bitcoin desteği eklendi. Ayrıca kendi blok zinciri ağını ve kendi parasını geliştirme üzerinde de çalışmalar yaptı.

İLGİLİ HABER:  Ubisoft ve Sorare, Fantasy Football Blockchain Oyununu Güçlendiriyor

Yorum Yok

Cevap bırakın