Bitcoin (BTC) Haberleri

Samsung, Bitcoin’i Blockchain Cüzdanına Entegre Ediyor

] }

Samsung, 29 Ağustos’ta Decenter tarafından yayınlanan haberlere göre, S10 modellerine resmi olarak bitcoin (BTC) işlevselliğini entegre ediyor. Şu an için özellikler sadece birkaç ülkede mevcut olacak.

Samsung İçin Bitcoin

Güney Koreli çokuluslu şirketler topluluğu, sonunda Bitcoin’i Blockchain Yazılım Geliştirme Kiti’ne (SDK) entegre etti ve bu özelliğin en yeni Galaxy Note 10’a ekleneceğini onayladı. Haberler ilk olarak 14 Ağustos’ta, “Samsung Geliştiricileri” kanalıyla ve Güney Kore’nin blok zinciri platformu olan Kakao Messenger’ın Klaytn tokenlerine desteğinin onaylandığını duyurdu. Bu entegrasyon blockchain uyumluluğunu artıracak.

İlgili Makaleler

Samsung Blockchain Cüzdanı başlangıçta yalnızca Ethereum ve ilgili Erc-20 tokenleri entegre edilerek geliştirilmiştir. Bundan sonra, kit ile geliştirilen tüm uygulamalar ile Bitcoin, Ethereum ve Klaytn’s Klay tokenleri kullanılabilecek.

Geliştirici kiti (SDK) birçok S10 modeli (S10e, S10, S10 + ve S10 5G) ve Note10, Note10 + cihazlarının yanı sıra BTC, ETH, BAT, MKR ve NPXS de dahil olmak üzere 33 tür kriptoyu desteklemektedir. Ana kripto para birimleri ile birlikte, cüzdan ayrıca Galaxy Mağazasında listelenen merkezi olmayan uygulamaları da (dApps) destekliyor.

samsung, bitcoin'i blockchain cüzdanına entegre ediyor
samsung, bitcoin’i blockchain cüzdanına entegre ediyor

Rapora göre, galaksinin mağazasına eklenen en yeni dApp’lerden biri kripto para birimi Dent ile bağlantılı. Uygulama, kullanıcıların sınır vermeden mobil verileri Paypal veya kripto para yoluyla değiştirmelerini sağlıyor. Bununla birlikte, şu an için bu hizmetler yalnızca Kanada, Almanya, Güney Kore, İspanya, İsviçre, ABD ve İngiltere’de sunulmakta. Ancak yakında cüzdanın başka ülkelerde de kullanılmasını bekleyebiliriz.

Samsung, Blockchain’e Derinden Yatırım Yaptı

Şirket, Blockchain alanındaki yenilikçilik konusunda lider teknoloji şirketlerinden biri. Blockchain cüzdanına ek olarak, 2019’da şirket, gelişmekte olan teknoloji için heyecan verici teknoloji sinyallerini veren, blok zinciri ile ilgili çeşitli duyurular yaptı. Kore devi, Ethereum Blockchain’i temel alan “Samsung Coindijital coininin kullanılmasını düşünüyor.

Nisan ayında, donanım cüzdanı üreticisi Ledger, Samsung’tan 2,9 milyon dolarlık bir yatırım aldığını bildirdi. Bu, S10 cihazlarında yerleşik blok zinciri cüzdanın geliştirilmesine yardımcı oldu.

Kaynak: BTCManager

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu