Rusya Kripto Paraları Yasallaştırıyor Mu ?

Rusya maliye bakanlığı, 2017 sonuna kadar beklenen de dahil olmak üzere birimleri yasalaştırmak için bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Hem maliye bakanlığı hem de merkez bankası “Rusya Federasyonu’ndaki yasallaştırmalar konusunda yeni adımlar atılıyor ” dedi. Maliye Bakanı, federal kredi tahvilleri gibi kripto para birimlerini bireylerin kullanımına sunmayı önermektedir.

Maliye Bakanı Anton Siluanov Cumartesi günü “Rusya 1” televizyon kanalında yayınlanan röportajda Rus Maliye Bakanlığı kriptokratların dolaşımını düzenlemek için bir yasa tasarısı hazırladığını söyledi. Rus devlet görevlisi Tass, sözlerine şöyle devam etti:

Tüm ülkeler bu finansal aracın kullanımını yasallaştırmak için çalışıyor ve finansal borsa çok uçucudur, yani bugün bir fiyat var yarın ne olacağı belli değil. Sahte yatırımcılara sahip olmamamız için düzenleme gerekiyor. Maliye Bakanlığı yıl sonuna kadar bu yasa tasarısını hazırlayacak.
Rusya Maliye Bakanlığı, Kripto Paralarını Yasallaştırma Yasasını Hazırladı. Röportajda, Moskova Mali Forumunun basın konferansında Cuma günü söylediğini tekrar etti.

“Onların yasaklanmasının hiçbir anlamı yoktur, bunları düzenlemek gerek” dedi. Ayrıca, yasa tasarısının “bu kripto parayı satın alarak yatırım yapacak katılımcılar edinme, dolaştırma ve kayıt ettirme prosedürünü düzenleyeceğini” de sözlerine ekledi.

Sonuç olarak Rusya ne kadar istekli görünse de kripto paraya geçişi uzun yıllar alacaktır. En büyük korkusu devlet kaynaklarının bu takip edilemez sistemde çalınmasıdır ki kripto paranın ortaya çıkış amacını düşünürsek korkularında haksız sayılmazlar. Kripto paraya geçişler minimum 10 yılı bulacaktır.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın İlk Resmi Dijital Parası Estcoin başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply