Rusya Devlet Yönetiminde Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Kyoto, Japonya’daki uluslararası bir bilim ve forumunda konuşan Dvorkovich için kısa vadede blockchain teknolojilerinin devlet yönetiminde yaygın olarak kullanılabileceğinden şüphe duymadığını belirtti.

Rus devlet kuruluşu TASS’a göre, bu teknolojinin kendi içinde çalışması için yasal bir çerçeve gerektirdiğini açıkladı ve yetkililerin Japonya’daki yeni düzenleyici girişim gelişmelerine bir örnek teşkil ettiğini de sözlerine ekledi.

Japonya, diğer ülkelere kıyasla blockchain ve birimleri için daha ilerici bir yaklaşım benimsemiştir. Bu yılın başlarında ülke, ’i yasal ihale şeklinde kabul eden mevzuatı onayladı. Ve geçen hafta faaliyet için 11  kripto borsası lisansı alındı .

Dvorkovich daha sonra, blok zincirin yanı sıra diğer yeni teknolojilerin entegrasyonunun gerçek sürecinin başka bir mali  oluşumunu engelleyecek düzenlemelerin geliştirilmesi gibi ek engellere yol açabileceğini vurguladı. Bu düzenlemelerin gelişimi büyük olasılıkla TASS’ın belirttiği gibi 2019 yılına kadar tamamlanacaktır.

Başbakan Yardımcısının açıklamalarına göre, ’da çeşitli hizmetlere blokçuluk getirmek için daha büyük bir çaba var. Başbakan Dimitri Medvedev, Mart ayında yaptığı konuşmada, iki hükümet bakanlığına ve bir devletin kalkınma bankasına teknolojinin potansiyel uygulamalarını keşfetme talimatı verdi.

Rusya’da, kripto para hakkında kanun geliştirdi, ancak büyük ihtimalle son Japon yasalarından daha titiz bir hal alıyor. Rusya’nın finansal maliye bakanı yardımcısı Alexei Moiseev, yasaların izin verilen işlem türlerine yeni kısıtlamalar getirmesini beklediğini söyledi.

kaynak: www.coindesk.com/

Bir önceki yazımız olan Blockchain Teknolojisi, DDoS Saldırıları İçin Büyük Bir Araç başlıklı makalemizde ARZ VE TALEP, bitcoin ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply