Rus Bakan:Bitcoin Asla Yasal Olmayacak…

İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov, Bitcoin‘in ülke ekonomisi içinde hiçbir zaman yasal olmayacağını söyledi.

Duma’nın ilk Ulusal Ulusal Gençlik Forumu’nda gazetecilere seslenen Nikolay Nikiforov, Bitcoin’in yasal olmamakla birlikte Blockchain teknolojisinin benimsenmesinin “tamamen mümkün olduğunu” söyledi.

Nikiforov, Interfax tarafından aktarılan açıklamalarında, “Bitcoin, Blockchain‘in yabancı bir uygulamasıdır ve Rus yasaları onu asla Rusya Federasyonu sınırları içerisinde yasal bir varlık olarak görmeyecek.” dedi

Açıklamalar, Rus yasama organlarının Bitcoin ve kriptokrasi konusundaki kafa karıştırıcı tutumunun daha da açık olmadığını ortaya koyuyor. Bazı üst düzey yetkililer, Rusya’nın ortaya çıkan finansal duruma nasıl davranılacağı konusunda çelişkili görüşlere sahipler, bazıları ise açık bir yasağın kaçınılmaz olduğunu söylüyor .

Geçtiğimiz hafta, popüler sosyal içerik paylaşım ağı Golos, düzenleyici Roskomnadzor tarafından geliştiricilerin mahkemeye itilmek istediği veri gizliliği ihlalleri nedeniyle yedi gün engellendi .

Aynı zamanda Kremlin, bu yılın başında, Bitcoin madencilik pazarını köşeye sıkıştırmayı ve Çin’den hisse almaya milyonlarca dolar pompalamayı hedeflediğini duyurmuştu . Ayrıca gelecek yıl Temmuz ayına kadar madenciliği düzenleyecek .

Blockchain, Rusya’da daima daha iyi bir performans sergiliyor ve Moskova’nın en son sesleri yalnızca çeşitli kullanım alanlarındaki ilgiyi alt etmeyi amaçlıyordu.

KAYNAK: COİNDESK

 

Bir önceki yazımız olan Birdman'dan, MovieCoin Planı başlıklı makalemizde birdman, bitcoin ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply