RSR Coin Rehberi: Nedir? Nasıl çalışır?

0

Reserve Rights (RSR Coin) Nedir? Nasıl çalışır?

RSR Coin, Reserve Rights protokolünün yerel kripto para birimi olan, protokolün istikrarını ve işleyişini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir sanal kripto para birimidir. Genellikle enflasyonun çok olduğu ülkelerde kripto para birimlerinin finansal para birimlerini stabil coinlere çevirerek, enflasyon durumunu azalmak için kullanılırlar.

Bu şekilde de yatırımcılarının enflasyondan etkilenme oranını bir nebze de olsun azaltmış oluyor. Bu yazımızda ise; RSR Coin Nedir? Nasıl Çalışır? Coin Nasıl Satın Alınır? Reserve Rights Coin Fiyatı Nedir? Tüm bu konuları sizler için derledik.

RSR Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

Reserve platformu kullanıcılarının ve kendilerini tercih eden yatırımcılarına enflasyondan koruma imkânı tanıyan bir protokol. Günümüz geleneksel paralarının etkilendiği enflasyon riskini, para birimlerini stabil coinlere çevirerek enflasyon riskini ortadan kaldırıyor. Ayrıca oldukça uygun maliyetlerle para transfer işlemleri de yine Reserve platformu sayesinde gerçekleştirilebiliyor. Böylelikle günümüz geleneksel para birimleri düşük ücretlerle transfer edilebilmekte.

Protokolde iki adet kripto para birimi yer alıyor. Bunlar: Reserve Token (RSV) ve Reserve Right (RSR) olarak adlandırdığımız para birimleri. RSV coin, merkeziyetsiz bir stabil coin özelliği gösterirken, RSR ise RSV tokenin istikrarlı çalışmasını kolaylaştırmak için kullanılır. Geleneksel para birimlerinin artık olanaklarının kısıtlı olduğuna inanan Reserve platformu, gelecekte bu para birimlerinin finansal ekosisteme büyük avantajlar sağlayacağını düşünmekteler.

Reserve Right Nasıl Satın Alınır?

RSR hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan RSR coin satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Binance
  • BitMart
  • Hotbit
  • Bilaxy
  • Huobi Global
  • OKEx

Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini kolayca temin edebilirsiniz.

 

Reserve Rights (RSR) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

 

1 RSR Coin fiyatı 0.274602 TL‘dir. Ek olarak 1 RSR Coin 0.031702 dolardır.

 

Reserve Right Coin Fiyatı

Piyasa sıralamasında 96. Sırada yer alan coin, yazının hazırlandığı sırada 1 RSR Coin 0,12 Türk Lirası civarında seyretmekte. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00000156 BTC, Ethereum karşılığı ile 0,00004498 ETH tutarındadır. Coinin seyreden güncel değerine ulaşmak isterseniz CoinMarketCap adresinden inceleyebilirsiniz.

Ayrıca tüm zamanların en yüksek değerini 0,23 TL’den, tüm zamanların en düşük değerini ise 0,009 TL civarında görmüştür. Toplam 100.000.000.000 RSR civarında bir arza ve ayrıca toplamda 386.738.378 Türk Lirası kadar bir hacme sahip.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.