Sıkça Sorulan Sorular

RSR Coin, Reserve Rights protokolünün yerel kripto para birimi olan, protokolün istikrarını ve işleyişini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir sanal kripto para birimidir. Genellikle enflasyonun çok olduğu ülkelerde kripto para birimlerinin finansal para birimlerini stabil coinlere çevirerek, enflasyon durumunu azalmak için kullanılırlar.

Reserve Rights Token fiyatı 0,0167 USD'dir. 1 Reserve Rights Token Türk Lirası bazında ise 0,1476 TL değerine sahiptir.

Coin HaberleriNedir?

RSR Coin Rehberi: Nedir? Nasıl çalışır?

Reserve Rights protokolünün yerel kripto para birimi olan RSR Coin, protokolün istikrarını ve işleyişini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir sanal kripto para birimidir.

Reserve Rights (RSR Coin) Nedir? Nasıl çalışır?

RSR Coin, Reserve Rights protokolünün yerel kripto para birimi olan, protokolün istikrarını ve işleyişini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir sanal kripto para birimidir. Genellikle enflasyonun çok olduğu ülkelerde kripto para birimlerinin finansal para birimlerini stabil coinlere çevirerek, enflasyon durumunu azalmak için kullanılırlar.

Bu şekilde de yatırımcılarının enflasyondan etkilenme oranını bir nebze de olsun azaltmış oluyor. Bu yazımızda ise; RSR Coin Nedir? Nasıl Çalışır? Coin Nasıl Satın Alınır? Reserve Rights Coin Fiyatı Nedir? Tüm bu konuları sizler için derledik.

RSR Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

Reserve platformu kullanıcılarının ve kendilerini tercih eden yatırımcılarına enflasyondan koruma imkânı tanıyan bir protokol. Günümüz geleneksel paralarının etkilendiği enflasyon riskini, para birimlerini stabil coinlere çevirerek enflasyon riskini ortadan kaldırıyor. Ayrıca oldukça uygun maliyetlerle para transfer işlemleri de yine Reserve platformu sayesinde gerçekleştirilebiliyor. Böylelikle günümüz geleneksel para birimleri düşük ücretlerle transfer edilebilmekte.

blank

Protokolde iki adet kripto para birimi yer alıyor. Bunlar: Reserve Token (RSV) ve Reserve Right (RSR) olarak adlandırdığımız para birimleri. RSV coin, merkeziyetsiz bir stabil coin özelliği gösterirken, RSR ise RSV tokenin istikrarlı çalışmasını kolaylaştırmak için kullanılır. Geleneksel para birimlerinin artık olanaklarının kısıtlı olduğuna inanan Reserve platformu, gelecekte bu para birimlerinin finansal ekosisteme büyük avantajlar sağlayacağını düşünmekteler.

Reserve Right Nasıl Satın Alınır?

blank

RSR hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan RSR coin satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Binance
  • BitMart
  • Hotbit
  • Bilaxy
  • Huobi Global
  • OKEx

Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini kolayca temin edebilirsiniz.

Reserve Right Coin Fiyatı

blank

Piyasa sıralamasında 96. Sırada yer alan coin, yazının hazırlandığı sırada 1 RSR Coin 0,12 Türk Lirası civarında seyretmekte. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00000156 BTC, Ethereum karşılığı ile 0,00004498 ETH tutarındadır. Coinin seyreden güncel değerine ulaşmak isterseniz CoinMarketCap adresinden inceleyebilirsiniz.

Ayrıca tüm zamanların en yüksek değerini 0,23 TL’den, tüm zamanların en düşük değerini ise 0,009 TL civarında görmüştür. Toplam 100.000.000.000 RSR civarında bir arza ve ayrıca toplamda 386.738.378 Türk Lirası kadar bir hacme sahip.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.