] }
Coin Haberleri

Rospatent, 2020’de birkaç blok zincir projesini tamamen başlatacak

Federal Fikri Mülkiyet Hizmeti (Rospatent) yıl sonuna kadar blockchain teknolojisini kullanan pilot projelerin sonuçlarını özetleyecek. Bölüm başkanı Grigory Ivliev tarafından 2020’de blockchain projesini tamamen başlatılacağı bildirdi.

Rospatent, 2020'de birkaç blok zincir projesini tamamen başlatacak
Rospatent, 2020’de birkaç blok zincir projesini tamamen başlatacak

2019 yılı başlarında Rospatent birkaç pilot blok zinciri projesi başlattı.

“Önümüzde ki Aralık – Ocak ayları, faaliyete konan pilot projelerimiz için başarılı bir sonuç elde ettiğimizin net bir resmi olacak. Görevler arasında hakların devri için çevrimiçi bir kayıt sisteminin oluşturulması, uzmanlar için otomatik bir arama sistemi, resmi sınavların otomatikleştirilmesi, elektronik başvuruların gönderilmesi için uygun yeni bir hizmetin oluşturulması ve bu tür bir dizi görev yer alıyor. ” Dedi.

Gelecek yıl yani 2020 başlarında projelerin “deneme operasyonuna” başlanması planlanmaktadır.

Rospatent 2020’de iki dijital platform açacak

“Birinci platform dış bilgi aktarımı için, ikinci platform ise iç kayıtlar için kullanılacak. Dış kaynak kullanan kuruluşların yanı sıra bakanlıklar, bölümler ve en büyük devlet şirketleri buna erişim sağlayabilecek. Tüm iletişim elektronik biçimde olacak ”dedi.

2018’de Rospatent‘in üç farklı blok zinciri projesi başlatmıştı. Bu projelerden biri, kayıtlı bilgisayar programlarına ve veritabanlarına blok zincirinde veri depolamaktı. İkincisi fikri mülkiyet haklarının sahibinden, tüm haklarını alıcıya devretme prosedürünü basitleştirmekti. 2018 yılında başlatılan üçüncü blockchain projesi ise üç boyutlu modellerin blok zinciri kullanılarak benzerliğini eşleştirmek ve belirlemek için akıllı otomatik sistem oluşturulmasıydı.

Rospatent başlattığı bu projelerin sonuçlarını özetleyecek ve başkan Grigory Ivliev’ın açıklamasına göre 2020’de projeler faaliyete konacak.

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.