Ripple’ın Escrow Cüzdanından Bir Milyar XRP Taşındı

Ripple, çeşitli blok zincirleri arasında büyük blok zinciri işlemlerini takip eden bir platform olan Whale Alert tarafından yapılan yeni bir güncellemeye göre, bir milyar XRP’yi Escrow cüzdanından taşıdı.

Hareket, 1 Eylül’ün erken saatlerinde gerçekleşti ve Ripple’in dolaşımdaki yeni XRP’nin üst sınırını düzenlemek için her ayın başında bir milyar tokeni bıraktığı standart uygulamanın bir parçası olduğuna inanılıyor.

Standart Ripple Prosedürleri

Serbest bırakılan miktar kripto para birimi borsalarına ve kurumsal katılımcılara satışa sunulacak. Üst üste bu yığının bir kısmını sattıktan sonra, Ripple kalan XRP coinlerini kaynak olan Escrow Cüzdanına geri getirecek.

Ripple, topluma bu uygulama hakkında Aralık 2017’de resmi olarak bilgi verdi. Hareketi açıklayan bültene göre, bir milyar XRP, 2021 ortası gelmeden 55 ay boyunca devam edecek.

“Escrow, önümüzdeki 55 ay boyunca her ay toplam bir milyar XRP yayınlayan genel cüzdanlardan bağımsızdır. Bu, dolaşıma girebilecek yeni XRP miktarında üst sınır sağlıyor.”

XRP Mart Ayı Analizi

Ripple’ın Escrow Cüzdanından Bir Milyar XRP Taşındı

Whale Alert, 1 Ağustos mesai saatlerinde bir milyar XRP coininin hareketini tespit ettikten sonra bir boşaltma uyarısı daha vermişti. Daha geniş kripto alanındaki çoğu kişi, klasik bir “pump ve dump” için yanlış işlem yaptılar. Ripple çoğu zaman yatırımcıların kâr oranını artırmakla suçlanıyor. İlgili bir notta, Ripple’ın XRP’nin büyük parçalarını geç saatlerde hareket ettirdiği görülmüştür. Sadece bir gün önce, San Francisco merkezli şirketin bilinmeyen bir adrese 522.522.373 ek XRP (~ 132M $) taşıdığı biliniyor.

Yatırımcılar Endişeli

Yakın tarihli bir rapor, Ripple’in yalnızca 2019’da 250 milyon dolar değerinde XRP’yi sattığını ortaya koydu. Bir önceki çeyreğe göre % 50 artış demek.

Şirket tarafından 2019 yılının ilk altı ayında satılan net XRP değeri 400 milyon doların üzerindedir. Bu şartlar altında, pek çok yatırımcının Ripple’in şeytani tutumunun, birbiri ardına gerileyen bir XRP ekosisteminin kademeli olarak düşüşüne katkıda bulunmasından endişelenmesi pek de şaşırtıcı değil.

Kaynak: Beincrypto

İLGİLİ:  Ceza'nın Beatcoin klibi Trend'de ilk sırada !

Yorum Yok

Cevap bırakın