Ripple Yükselişe Geçti, Boğa Sezonu Başlıyor mu ?

Genel hacmi pazar değerine göre gezegenin en devasa üçüncü kripto para birimi olan XRP, 2019 seneninde ne yazık ki rakipleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kadar iyi tek sene yaşamadı.

XRP Zor Bir Yıl Yaşadı

Sene başındaki boğalardan faydalanamayan XRP,yarı seneden ardından da bilhassa ’dan dolayı hareketlerden kaynaklı iyiden iyiye kıymet kayıbı yaşadı. Birçok XRP yatırımcısı Ripple doğrulusunda uygulanan toplu ve ‘indirim’ XRP satışlarının arz ile  talep dengesine zarar verildiğini açıklandı ve kimi önde gelen adlar XRP hard fork’u için imza kampanyası dahi başlattı.

Ripple Yükselişe Geçti, Boğa Sezonu Başlıyor mu ?

Ripple Yükselişe Geçti, Boğa Sezonu Başlıyor mu ?

Ripple, gelen eleştirilerden ardından yaptığı satışlarda oranla düşüş yaşadı ve nihai haftalarda bunları tümüyle kalırdı. Firma buna bunun dışında realite manada harekete geçtiğini hızlıca ehemmiyetli iki satın alım yaparak da topluluğa sergiledi.

Ripple’ın yatırım şirketi Xpring, iki gün evvel Logos Network adlı kripto para platformunu satın alarak, merkezi olmayan bir finansal ürün (DeFi) piyasasına girdiğini kanıtlamıştı.

Bu haberin tesiri daha geçmemişken Ripple bu gün yaptığı farklı tek yorumlama ile İzlanda ülkesine ismim attığını ve Algrim adlı kripto para platformunu satın aldığını açıkladı.

Ripple’ın bu hafta içinde üst üste gelen pozitif haberleri tabii olarak ücrete da yansıdı ve XRP bu metnin kaleme alındığı zaman yüzde 6,21 artış yaşamakta olup, 0,255 dolara kadar yükseldi. Bunun yanında Bitcoin (BTC) ise düşüşünü devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Bakkt Sonrası Neden Düşüş Oldu ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok

Cevap bırakın