Ripple, XRP Satışlarında Önemli Bir Düşüş Bildirdi

Son güncelleme: 31 Ekim 2019 02:30 pm

Ripple, 2019’un üçüncü çeyreğinde XRP satışlarında önemli bir düşüş bildirdi.

Ripple, XRP Satışlarında Önemli Bir Düşüş Bildirdi

Ripple, XRP Satışlarında Önemli Bir Düşüş Bildirdi

Ripple, 2019’un üçüncü çeyreğinde yapılan çalışmalar hakkında topluma rapor verdi. Şirketin resmi web sitesinde yayınlanan bir belgeye göre, XRP satışları incelenen dönemde neredeyse üç katına çıkarak 66,2 milyon dolara ulaştı. Bu rakam, çeyrek önce belirlenen rekordan %74 daha düşüktür (251.5 milyon dolar).

Raporda, şirketin XRP madeni parasıyla ilgili operasyonlarda benzeri görülmemiş bir şeffaflık sağlamayı amaçladığı ve sektöre uyması gerektiğini belirtti. Bu adımlar, güven oluşturmaya ve sektördeki çıtayı yükseltmeye yardımcı olacaktır.

Rapora göre, XRP’nin fiyatı üçüncü çeyrekte %35,4 oranında azalırken, dijital varlıkların toplam piyasa değeri aynı dönemde %30,4 azaldı. XRP işlem hacmi %53 oranında azalarak 39,1 milyar dolardan 18,2 milyar dolara geriledi. Üç aylık dönemde 3 milyar XRP şartlı emanetten muaf tutulurken, 2,3 milyar ı yeni emanet sözleşmelerine dahil edildi.

Rapor, XRP’nin küresel hesaplamalar için ideal olduğunu, çünkü belirteç diğer dijital varlıklara göre daha hızlı, daha ucuz ve çok daha ölçeklenebilir olduğunu” belirtir. BTC ile karşılaştırıldığında, Ripple aşağıdaki XRP avantajları ön plana çıkıyor.

Ripple XRP’nin BTC’ye Göre Avantajları

Hız: 3.80 saniye (XRP) ile 9.2 dakika (BTC);

TPS: 1500 (XRP) vs 7 (BTC);

Komisyon: $0.0003 (XRP) vs$ 0.758 (BTC).

Ripple, XRP hakkında FUD ve dezenformasyonun yayılmasına odaklandı. Raporda belirtildiği gibi, İnternet, fiyat manipülasyonu hakkında mantıksız bilgi sağlayan “botlar” ile dolduruldu.

Ripple’ye göre, bunun üzerinde olmamız ve teknolojiyi mevcut sorunları çözme fırsatı olarak görmemiz gerekiyor, bir din olarak değil.

Sonuç olarak, şirket Ripple’in XRP’de sorumlu ve şeffaf bir katılımcı olarak yanlış bilgileri ve FUD’u ortadan kaldırmak için aktif adımlar atmaya devam etme niyetini açıkladı.

Yorum Yok

Cevap bırakın