Ripple XPR Nedir?

Ripple XPR Nedir?

Yenilikçi Blockchain teknolojisinin yeni kripto para birimlerinden biri olan Ripple XPR merak ediliyor. Bitcoin, Litecoin ve Ethereum gibi yatırımcıların dikkatini çeken Ripple XPR kripto para birimi dijital para dünyasının yeni canavarı olarak karşımıza çıkıyor. Altcoin kategorisinde yer alan Ripple XPR, Bitcoin hakimiyetinin sürdüğü kripto para piyasalarında, küçük yatırımcıya büyük kazanç fırsatları sunuyor.

Ripple XPR Nedir?

Ripple XPR Nedir?

Ripple XPR Nasıl Ortaya Çıktı?

Blockchain teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, dijital para dünyası da tekel olmaktan çıktı. Bitcoin’in kırılamaz hakimiyeti, altcoinlerin çıkmasıyla birlikte, tekeli kırılarak geride kaldı. Ripple XPR da yatırımcıya yeni yatırım fırsatı sunan bir yatırım aracı olarak yıllar içinde ortaya çıktı. Gelecek adına umut vaat eden ve yatırımcılarının büyük kazançlar beklediği Ripple XPR, uluslararası para transferini de kolaylaştırdı. Ripple uluslararası para transferlerinde külfetleri en aza indirgeyerek büyük bir işlevi yerine getiriyor.

Ripple’ın Özellikleri

Ripple, kripto para piyasalarında XPR kısaltma adıyla biliniyor. Ripple’ı tanıyan bankalar arasında çok düşük maliyetlerle uluslararası para transferi yapılabiliyor. Şöyle ki Ripple ağına dahil bankalar arasında işlem başına 0.0011 dolar işlem ücretiyle para transferleri yapılabiliyor. Öte yandan Bitcoin de durum daha külfetli… Bitcoin para transferleri Ripple (XPR) işlemlerine göre tam tamına 3000 kat daha pahalı. Ripple XPR, Türkiye’de Akbank ile anlaşmalı bir kripto para birimi. Blockchain teknolojisine kapılarını ilk açan Türk bankası olan Akbank’ta XPR ile uluslararası para transferleri çok ucuza gerçekleştirilebiliyor.

Kripto Para Nedir? adlı haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

üzerinden bizi takip edin.

(1) Yorum

  1. selvi Haz 16, 2019

Cevap bırakın