Ripple Teknik Analizi – 6 Mayıs 2019

Ripple’ın geçen hafta başından piyasaların genel durumu ile örtüşen bir hareket sergilediğini söylemekle başlayabilir. 0.309 dolar seviyesinden 0.333 dolar seviyelerine kadar yükseliş gösterse de haftayı 0.314 dolardan kapattı. Bu harekete bakıldığında Ripple’ın haftayı %1.6’lık bir değer artışı ile kapattığını görmek mümkün.

Bir önceki haftadan itibaren yükselişe geçen Ripple 0.283 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Hafta ortasında ise talep azaldı ve yatay bir hareket gözlemlenmeye başlandı. Bu yatay hareket hafta sonuna kadar devam etti. XRP/BTC paritesinde destek işe yaramıyor. Genel anlamda Ripple da Bitcoin’in yükselişi karşısında sessiz kalmakta. Ancak piyasanın geneline bakıldığında tüm altcoinlerin Bitcoin’in yükselişi karşısında bir şey yapamadıklarını görmek mümkün.

Ripple teknik analizi

Ripple teknik analizi

Bitcoin’e Karşı Değer Kaybediyor

Ripple teknik analizi yaparken geriye dönük bakıldığında yaklaşık olarak 5 aydır Ripple’ın Bitcoin karşısında ciddi bir değer kaybettiğini görüyoruz. Ancak Bitcoin’in bu hareketi sayesinde XRP/USD fiyatı yatay bir seviyede hareket etmekte. BTC’nin düşmesi başta Ripple olmak üzere hemen hemen tüm altcoinler üzerinde oldukça büyük olumsuz etkiler yaratabilirdi. Bu bakımdan şu anda kimse şikayetçi olarak ortaya çıkmıyor. Şu an için XRP’nin dolar paritesinde yatay olarak seyrettiğini söylemek mümkün. Aynı şekilde BTC paritesinde de bir düşüş trendi gösteriyor. BTC paritesindeki desteklerin aşağı kırılmış olduğunu gözlemlemek mümkün. Bütün bu gelişmelere bakıldığında yakın zaman içinde yeniden yukarı doğru bir hareketlenme görülebilir.

Ripple teknik analizi

Ripple teknik analizi

Bitcoin’in son dönemlerdeki artışı Ripple’ın Bitcoin karşısında değer kazanmasına yol açsa da, dolar karşısında stabil bir şekilde yatay bir harekette ilerlemesine sebep olmakta. Bu durum şu an için yatırımcıların da Ripple konusunda rahat davranmalarına sebep oluyor. Bitcoin’in olası bir sıçrayışı Ripple’ın bir süreliğine de olsa yararına olabilir.

Kripto para piyasalarındaki genel durumu anlattığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok