Ripple Teknik Analizi (29 Nisan 2019)

Geçtiğimiz haftalarda bir düşüş trendine giren Ripple, geçen hafta başı itibariyle bu düşüşünü daha da hızlandırdı. Ripple’daki bu düşüş trendi bu kripto paraya yatırım yapmış olanları da bir hayli sinirlendirmeye yetti.

Ripple Kaç Dolar?

Geçen haftaya 0.323 dolardan giriş yapan Ripple, hafta içinde düşüşüne devam ederek 0.283 seviyesine kadar geriledi. Hafta sonuna gelindiğine 0.309 dolardan kapanış yapan kripto para, hafta başına oranla %4.4’lük bir değer kaybı yaşamış oldu. Ripple’daki bu düşüş aynı zamanda 2018 yılının Ağustos ayından itibaren yükselişte olan T1 trendinin de aşağı doğru yönelmesine sebep oldu. Bundan sonra ise L1 0.283 dolar seviyesinde destek olarak test edildi. Bütün bunlara rağmen işlem hacminde ise bir artış gözlemlendi.

İLGİLİ:  Ripple Teknik Analizi – 6 Mayıs 2019

2019 yılının Mayıs ayına geldiğimiz şu döneminde geriye dönüp bakacak olursak Ripple’ın Bitcoin karşısında ciddi bir kaybı olduğundan söz etmek mümkün. Bununla birlikte son 5 aydır Ripple aşağı bölgeleri test etmekte. Bu bölgelerde herhangi bir destek bulunamaması halinde daha da dip bölgeleri görmek ihtimaller dahilinde. Ripple’ın hareketinde XRP/BTC ve BTC/USD paritelerinin de birbirlerine olan oranları etkili olacaktır. Bundan dolayı bu değişimleri de yakından takip etmek gerekiyor. XRP/BTC paritesinde yukarıya doğru ivmelenme devam ettiği taktirde aynı şekilde XRP/USD paritesinde de yukarıya doğru bir hareketlenme görülmesi muhtemel sonuçlar arasında.

İLGİLİ:  Ripple Fiyat Analizi

XRP yatırımcıları için sancılı sürecin bir süre daha devam etmesi öngörülebilir. Şu durumda BTC’nin de azar azar da olsa bir düşüşte olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda piyasayı ayağa kaldırabilecek herhangi bir etkinin de gerçekleşmesinden söz etmek pek mümkün değil. Nisan ayının başında BTC’de meydana gelen ani yükselme piyasanın genelinde de bir hareketlenmeye sebebiyet vermiştir.

HTC’nin ikinci nesil yeni blockchain tabanlı telefonu hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın