Ripple (XRP) HaberleriKripto Para Haberleri

Ripple Ortağı MoneyGram İçin Dava Açıldı

Ripple’ın ortağı konumunda olan MoneyGram’a Rosen isminde bir hukuk firması tarafından dava açıldı.

] }

Ripple’ın ortağı konumunda olan MoneyGram’a Rosen isminde bir hukuk firması tarafından dava açıldı. Hukuk firmasının dava açma gerekçesi ise XRP kullanımına yönelik markanın yanıltıcı beyanlarda bulunuyor olması. Bu dava ile birlikte halihazırda Ripple, SEC ile davasının sonuçlanmasını beklerken dolaylı olarak başka bir davayla da uğraşmak zorunda kalacak. ABD merkezli finans şirketi olan MoneyGram, 200’den fazla ülkeye hızlı şekilde para transferi yapılmasını aracılık ediyor. Dünya genelinde milyonlarca kişinin kullandığı şirket 2019 yılında XRP’yi kullanmaya ve yatırım yapmaya başlamıştı.

Yanıltıcı Sebepler Gerekçesi ile Dava Açıldı

Yatırımcı hakları alanında faaliyet göstermekte olan Rosen isimli hukuk firması ise MoneyGram’a yanıltıcı beyanlar verdiği için dava açtı. Markanın Ripple ile ortaklığı kapsamında daimi olarak yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu iddia eden hukuk bürosu, 2019 ve 2021 tarihleri arasında yatırım yapmış insanlar adına markaya dava açtı.

SEC ise menkul kıymet olarak tanımış olduğu XRP’nin kayıt dışı olacak şekilde satışa sunulmuş olduğunu iddia ediyor. Bu iddia kapsamında da MoneyGram, SEC’in XRP hakkında görüşlerini kamuoyu ile paylaşmadı ya da yanıltıcı bir şekilde açıklamalarda bulundu. Dava kapsamında öne sürülen bir diğer iddia ise MoneyGram’ın Ripple’dan almış olduğu ödemeleri ilgilendiriyor. Ripple aleyhine açılan davanın MoneyGram’ın da para akışlarına zarar verdiği ve bunun da yatırımcılar için mali kayıp olarak görüldüğü açılmış dava kapsamında öne sürülen başka bir neden olarak öne çıkıyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu