Ripple Nedir? Ripple Coin Yorum ve Grafiği

0

Yenilikçi Blockchain teknolojisinin yeni kripto para birimlerinden biri olan Ripple XRP merak ediliyor. Bitcoin, Litecoin ve Ethereum gibi yatırımcıların dikkatini çeken Ripple XRP kripto para birimi dijital para dünyasının yeni canavarı olarak karşımıza çıkıyor. Altcoin kategorisinde yer alan Ripple XRP , Bitcoin hakimiyetinin sürdüğü kripto para piyasalarında, küçük yatırımcıya büyük kazanç fırsatları sunuyor.

ripple nedir? ripple coin yorum ve grafiği 1

Ripple Ne Demek?

Yatırımcılar kripto para birimleri arasında 5. Sırada yer alan XRP’nin kurucusu olan Ripple ne demek sorusuna yanıt arıyor. Blockchain teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, dijital para dünyası da tekel olmaktan çıktı. Bitcoin’in kırılamaz hakimiyeti, altcoinlerin çıkmasıyla birlikte, tekeli kırılarak geride kaldı. Ripple XRP da yatırımcıya yeni yatırım fırsatı sunan bir yatırım aracı olarak yıllar içinde ortaya çıktı. Gelecek adına umut vaat eden ve yatırımcılarının büyük kazançlar beklediği Ripple XRP , uluslararası para transferini de kolaylaştırdı. Ripple uluslararası para transferlerinde külfetleri en aza indirgeyerek büyük bir işlevi yerine getiriyor.

XRP Coin Nedir?

Ripple’nin ne demek olduğunu açıkladıktan sonra XRP Coin nedir, konusuna açıklık getirilmelidir. Ripple, kripto para piyasalarında XRP kısaltma adıyla biliniyor. Ripple’ı tanıyan bankalar arasında çok düşük maliyetlerle uluslararası para transferi yapılabiliyor. Şöyle ki Ripple ağına dahil bankalar arasında işlem başına 0.0011 dolar işlem ücretiyle para transferleri yapılabiliyor. Öte yandan Bitcoin de durum daha külfetli… Bitcoin para transferleri Ripple (XPR) işlemlerine göre tam tamına 3000 kat daha pahalı. Ripple XRP , Türkiye’de Akbank ile anlaşmalı bir kripto para birimi. Blockchain teknolojisine kapılarını ilk açan Türk bankası olan Akbank’ta XRP ile uluslararası para transferleri çok ucuza gerçekleştirilebiliyor.

Kripto Paralar Arasında Ripple

Kripto paraların çıktığı günden bu yana oluşan piyasalarda beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştiremese bile en çok güven toplayan, en çok umutla bakılan alt kripto para birimi olan Ripple kendine has özellikleri ve özel iş anlaşmaları ile artık beklenen yükselişin seslerini fırtına öncesindeki sessizliği bozarak duyuracağa benziyor.

Kripto para piyasalarında birçok yatırımcının özellikle takip ettiği ripple analizi konusunda pek sağlıklı veriler yer almasa da biz son üç aylık ve altı aylık süreçte Ripple para biriminin ne gibi atılımları yaptığına bakarak ve tahminlerin ne yönde olduğuna dair analizlerimizi paylaşacağız. Kısaca özet geçmek gerekirse yıllardır yapılan anlaşmalar ve para biriminin sağlam altyapısı nedeni ile 2019 ile 2020 yılı Ripple için dönüm noktalarından biri olacak.

Son olarak dünyanın en büyük blockchain platform şirketlerinden R3 ile anlaşma yapan Ripple bir anda 300 bankanın dahil olduğu devasa bir ekosisteme tek bir anlaşma ile erişmiş oldu. Tabii bankaların yanında dünyanın en büyük şirketlerinin de bulunduğu bu listenin günlük hayatımıza etkisini kısa sürede gözlemleme şansımız olmasa da önümüzdeki bir iki yıl içerisinde çok iyi bir şekilde gözlemleyerek anlayacağız.

Birçok kripto para birimi arasında sanal parayı gerçek paraya çevirme konusunda en çok gayreti gösteren Ripple ekibi yaptığı anlaşmalar ile bir iki yıl içerisinde çok yoğun bir şekilde gerçek para piyasalarında dolaşıma başlayacak. İşte o gün geldiğinde fiyatlar oldukça yükselmiş olacak. Bugünlerde yükselme göstermeyişinin tek sebebi ise sadece XRAPID kullanımının daha aktifleştirilmemesidir.

Banka ve finans kuruluşlarının var olduğu ilk günlerden bugünlere değin sürekli var olan uluslararası para transferleri birçok sorun ve zaman problemi ile karşı karşıya kalmış durumda. Zamanın aşıldığı bu dönemde ise yüksek maliyetler ve para birimi dönüşümü noktasında yüksek kesinti olması nedeni ile ülkeler arası para transferi her daim sıkıntılı bir iş oldu.

Ripple firması yeni ürünü xrapid ile bu işlemi 2 dakika gibi bir süreye indirerek maliyetin de çok düşük olmasını sağlayarak para transferi konusunda devrim gibi bir yeniliğe imza attı. XRAPID ürünün tam olarak piyasaya sürülmesi ve kullanıma açılması ile büyük bir yükseliş göstereceğine kesin gözüyle bakılıyor.

ripple nedir? ripple coin yorum ve grafiği 2

Ripple Hangi Ülkenin Parası?

Ripple hangi ülkenin parası konusunu araştıran yatırımcılara ABD merkezli olduğu söylenebilir. Bu para birimi ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı olan San Francisco’da geliştirildiği bilinmektedir.

Ripple Geleceği

Ripple geleceği hakkında şu an net bir yanıt verilmesi olanaksız görünüyor. Şu sıralar zor günler geçirildiği bilinen Ripple, aslında verdiği hizmet içeriği ve Network yapısı ile kullanıcılara pek çok şey vaad ediyor. Ancak zor günler geçiriyor olması, yatırımcısını bir miktar endişeye düşünüyor. Ripple’nin bu süreçten lehine bir kararla çıkması halinde, önemli bir noktaya ulaşması bekleniyor.

ripple nedir? ripple coin yorum ve grafiği 3

XRP – Ripple Grafiği, Piyasa Değeri ve Haberleri

Ripple Fiyat

Coinmarketcap üzerinden Ripple fiyat değerine bakıldığında, 1 Ripple fiyatı 10.06 TL‘dir. Ek olarak 1 Ripple 0.744595 dolardır.

Ripple Ne Kadar ?

TL bazında Ripple ne kadar sorusuna yanıt verilmesi için günlük dolar kurunun alış değerinin bilinmesi gerekmekte. Şu sıralar dolar 7.48 TL’den işlem görüyor. 1 Ripple fiyatı 10.06 TL‘dir. Ek olarak 1 Ripple 0.744595 dolardır

Ripple Nedir, Nasıl Alınır?

Ripple nedir nasıl alınır diyen yatırımcılara, Türkiye’nin ilk ve en yüksek hacimli borsalarından biri olan BtcTürk önerilebilecektir. Bunun yanı sıra yatırımcılar dünyanın önce gelen borsalarından olan Binance’yi de tercih edebilecektir. Her iki borsa üzerinden bakiye yüklemesi yapan yatırımcılar al- sat alanına giriş sağlayarak bu altcoini aratabileceklerdir. XRP alımı için BtcTürk üzerinden XRP/ TRY paritesi seçilmelidir. Binance üzerinden ise XRP/ BNB, XRP/ USDT, XRP/ BTC ve XRP/ ETH işlem çiftlerinden herhangi biri seçilebilecektir. Parite seçimi sonrasında yatırımcı alacağı miktarı belirleyerek, alım işlemini onaylayabilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

FAQ

Ripple, kripto para piyasalarında XRP kısaltma adıyla biliniyor. Ripple’ı tanıyan bankalar arasında çok düşük maliyetlerle uluslararası para transferi yapılabiliyor. Şöyle ki Ripple ağına dahil bankalar arasında işlem başına 0.0011 dolar işlem ücretiyle para transferleri yapılabiliyor.

1 Ripple 2.43 Türk Lirası'Dır

Uzman kripto para analizcilerin ripple yorumları Kointimes'te

Güncel ripple haberleri Kointimes'te