Ripple MoneyGram’ı Satın Aldı Söylentisi XRP’yi Uçurdu

Dün Twitter’da @TheCryptHawk adlı bir kişi, Ripple’ın uluslararası bir para transfer şirketi ’ı satın aldığı yönünde yanlış bir söylenti yayınladı. söylentisi kısa zamanda etkisi gösterdi ve XRP yükselişe geçti. Ancak, hızlı bir şekilde  hesabın aynı zamanda kendisini önde gelen kripto analisti olarak tanıtan ve iki farklı dolandırıcılıkla ilgisi bulunan birisine ait olduğu anlaşıldı. Bu dolandırıcılıkların bir tanesi Ponzi botu diğeri ise donanım cüzdanları için sahte bir ICO’ydu.

Çok geçmeden XRP Araştırma Merkezi’nden konu ile ilgili bir tweet atıldı. Bu uyarıda “Dikkat. Bu hesap direkt olarak en az iki dolandırıcılığa karışmış olan bir hesaptır. Bir tanesi Ponzi Botu, diğeri ise sahte bir ICO. Bu hesaba güvenmeyiniz” yazıyordu.

Ripple MoneyGram'ı Satın Aldı

Ripple MoneyGram’ı Satın Aldı

Yakın gelecek için Ripple ile ilgili olarak pek çok iddia atıldı. Ancak bu iddiaların hiç birisinde Ripple’ın MoneyGram’ı satın alması gibi bir şeyden bahsedilmiyordu. Bahsedilen kullanıcı olan TheCryptHawk, Ripple’ın Kasım 2018’den bu yana büyük sorunlarla uğraştığı konuşulan MoneyGram’ı Pazartesi günü itibariyle satın aldığını söyledi.

Reklamın İyisi Kötüsü Olmaz

Sosyal medya üzerinde TheCryptHawk’ın tweetini okuyan bazı kişiler ona bu bilgiye nasıl ulaştığını sormalarına rağmen elle tutulur bir cevap alamadılar. İlgili kullanıcı hafta başından itibaren sürekli olarak Ripple’ın MoneyGram’ı satın aldığı konusunda tweetler atmaya devam etti. Ancak bahsi geçen her iki şirketten de bu spekülasyon devam ederken şirket kuralları gereği herhangi bir açıklama yapamayacakları yorumu geldi. Yapılan tek açıklama ise bu hesabın sahte olduğu yönündeydi. Oysaki insanlar bu spekülasyonun doğru olup olmadığını merak ediyorlar. Bütün bu olayların gelişimi ise önemli bir kesim tarafından XRP’nin değerini arttırmak için yapılan bir reklam çalışması olarak nitelendirildi. Bununla birlikte Ripple ile MoneyGram 2018 yılından bu yana bir ortaklık içinde çalışıyorlar.

Kripto para hırsızlığı hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kripto Para Çalmak İçin Klon Web Siteleri Kullanılıyor başlıklı makalemizde CryptoHoppers, Kripto para çalmak ve Kripto para hırsızlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın