Ripple Hala Yasadışı XRP Satışlarından Sorumlu

Blockchain şirketi Ripple ‘a karşı dava açtığı davadaki davacı olan Bradley Sostack, davayı ertelediğini ve Brad Gralinghouse tarafından yönetilen kripto devinin menkul kıymetler yasalarını hiçe saydığını iddia ediyor.

Sostack, Ripple’nin kendi tokeni olan XRP’nin güvenlik sorunu olduğunu söylemeye devam ediyor. Bu nedenle, Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na (SEC) kaydolmadan kendi kripto parasını halka satmaya başlayarak kanunu ihlal etti. XRP tokeninin amortismanı nedeniyle büyük oranda kayıp yaşayan bir grup yatırımcı, XRP’nin yasa dışı durumunu kanıtlamak için 2018 yazında bir dava açmışlardı.

Ripple, 2016 yılı itibariyle sona eren üç yıl sürecek olan bir tazminat davası açarak, süregelen lanetli davayı mahkemeden atmaya çalıştı. Ancak, herşeye rağmen Sostack’a göre, Ripple’ın sorumluluğu reddetmiyor. Söz konusu harekette, San Francisco merkezli şirket, bir güvenlik sorunu olup olmadığına dair anahtar soruyu cevaplamaktan kaçındı ve XRP’nin Ripple’ın bir yatırım aracı olmadığını belirtti.

Ripple’da XRP satın almak bir yatırım değildir; Ripple ve XRP alıcıları arasında ortak bir girişim yoktur; Ripple’ın XRP sahiplerinin kar elde etmesine yardım edeceğine dair hiçbir söz yoktu; ve XRP cüzdanının merkezi bulunmuyor”

İLGİLİ HABER:  Bitcoin Fiyat Analizi : Kısa Vadeli Yükseliş Olabilir

Yorum Yok

Cevap bırakın