Ripple SEC Davası Hakkında Yatırımcıları Ürküten Açıklama

Ripple SEC Davası Hakkında Yatırımcıları Ürküten Açıklama

Ripple davası gündemin başında olmaya devam ediyor. Eski bir SEC yöneticisinden, kripto para piyasasının geleceği için kritik önem taşıyan davayla ilgili dikkat çekici bir yorum geldi. Robert Cohen, katıldığı bir etkinlikte Ripple'ın SEC aleyhindeki davayı kazanamayacağını açıkladı.

SEC-Ripple olayı gündemi belirlemeye devam ediyor. XRP'nin kayıt dışı menkul kıymet olarak nitelendirildiği 2020'nin son günlerinde SEC'in açtığı dava sona ererken kazananla ilgili tahminler de gelmeye devam ediyor.

Ripple Kazanamayacaktır

Bir dönem SEC mahkemesinde icra dairesi başkanlığı görevini yürüten Robert Cohen, katıldığı bir etkinlikte Ripple davası hakkında yaptığı açıklama kripto para severleri derinden üzdü. SEC mahkemesinin Ripple davasını kazanmak için her şeyi yapacağını iddia eden Robert Cohen kazanan tarafında  SEC olacağını söyledi.

Robert Cohen; Ripple davayı kazanamayacak. SEC kazanmak için elinden geleni yapacaktır. Aleyhinizde bir mahkeme kararı verilirse, SEC yasayı iptal etmek için araştıracaktır. Ancak davanın blockchain şirketi lehinde sonuçlanması halinde medyadan ve sektörden gelen ilgi ile olacaktır.

Cohen ayrıca 2019 yılında gerçekleşen Blockvest LLC davası ile Ripple davası arasında benzerlik olduğunu söyledi. Eski SEC yöneticisine göre, Blockvest gibi SEC için olumsuz bir karar verilirse, düzenleyici kararı yeniden gözden geçirebilir olduğunu söyledi.

Ripple Davası Belirsizliği Koruyor

Şimdiye kadar süreçle ilgili oldukça farklı tahminler ortaya atılsa da davanın geleceği belirsizliğini koruyor. Şu ana kadar çekişmeli yargılama sürecinde her iki taraf da duruşmalarda kazanç elde etmeyi başardı. Ancak uzmanlar, şimdilik her iki tarafın da zafere eşit uzaklıkta olduğunu ve iki tarafın da diğerinden daha güçlü bir durum ortaya koyamayacağını söylüyor.

Bilindiği üzere Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2020 yılının son günlerinde aldığı Ripple Case kararı ile kripto para piyasası hakkında epeyce konuşuyordu. O sırada düzenleyici, San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple'ı kayıt dışı menkul kıymetler satmakla suçladı. Blockchain şirketi ise suçlamalara karşı XRP'nin Bitcoin ve Ethereum'dan farklı olmadığını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.