Ripple CTO’su XRP Sattı Ortalık Karıştı

Twitter artık en son kripto para haberlerinin döndüğü önemli mecralardan bir tanesi haline geldi. Öyle ki kripto paralar hakkında paylaşılan 2 satırlık bir mesaj bile ortalığı yerinden oynatmaya yetebiliyor. Bu tweetlerde bir tanesi de dün atıldı ve bir anda insanların odak noktası haline geldi. Söz konusu tweeti atan ise sadece 200 takipçisi olan Hlnoooo isimli kullanıcı. Atılan tweette Ripple CTO’su XRP sattı mesajı vardı.

Hlnoooo isimli kullanıcı tarafından atılan bu tweette Ripple CTO’su David Schwartz’ın arka arkaya XRP sattığından bahsedilmesi bir anda Ripple yatırımcıları tarafından üzerinde durulan önemli bir tweet haline geldi. Bunun sebebi ise Schwartz’ın bu davranışının XRP için bir ayı sinyali anlamına gelmesiydi. Aynı zamanda tweete atan kişi insanları olumsuz senaryolara karşı uyararak herkesin ellerindeki XRP’leri satmalarına yönelik teşviklerde bulundu.

Ripple CTO'su XRP Sattı Ortalık Karıştı

Ripple CTO’su XRP Sattı Ortalık Karıştı

Schwartz’dan Açıklama Gecikmedi

Bütün bu gelişmelerden sonra Schwartz tarafından bir açıklama yapılması bekleniyordu. Zira ellerinde XRP bulunan önemli bir kesim sadece 200 takipçisi bulunan bir kullanıcının attığı tweet ile ayağa kalkmıştı. Bu durum kripto para dünyasında daha önce sıklıkla görülen bir durum değil. Çok geçmeden Schwartz’dan konuyla ilgili bir açıklama geldi. Ripple CTO’su yaptığı açıklamada XRP sattığını doğruladı ancak bunun tamamen bir strateji olduğunun da altını çizdi. Schwartz tarafından yapılan bu açıklama ortama biraz su serpti. Önemli bir kesim açıklamayı tatmin edici buldular. Uzmanlar ise ilerleyen günlerde piyasanın düzeltme yapma ihtimalinin yüksek olduğunu ve böyle bir şey olması durumunda Ripple’ın da düşebileceğini söylediler.

İLGİLİ:  Casus Facebook Coin

Küçük bir Twitter hesabının dahi insanları harekete geçireceğini bu son gelişmelerden sonra bir kez daha gördük. Ancak hesaplar ne kadar küçük olursa olsun insanların kazanacakları ya da kaybedecekleri paralar yüksek olunca atılan tweetler beklenmedik şekilde büyük etkiler yaratabiliyor.

Bitcoin ile Amazon üzerinden alışveriş ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın