Ripple, Avrupa’daki Varlığını Genişletmek İçin İzlanda Borsasını Satın Aldı

XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple, İzlanda kripto ticaret şirketi Algrim‘i devraldığını açıkladı. 6 kişilik İzlandalı şirket, Ripple’ın Avrupa’da bir yer edinmesine yardımcı olacak.

İzlandalı Kripto Ticaret Şirketi Ripple’a Katıldı

Ripple, uluslararası pazardaki yerini genişletmek için çeşitli şirketleri satın alıyor. Blockchain devi tarafından satın alınan en son şirket, İzlanda merkezli bir kripto para birimi ticaret platformu olan Algrim. Şirket bir blog yazısında, 6 kişilik ekibin Ripple’ın Talep Edilen Likiditesi (ODL) üzerinde “ayrılmaz bir rol oynayacağını” söyledi.

Ripple mühendislik uzmanı Christopher Kanaan, “Ticaret ve borsalardaki yerleşik uzmanlıkla, Algrim’in mühendislik yeteneğinin ekibimize eklenmesi, zaten Talep Likidite ile yaşadığımız momentumun devamında etkili olacak” dedi.

Algrim, Ripple’ın devralma çizgisine katılan en son şirket oldu. Geçen hafta, Ripple, Xpring ekibine sekiz mühendis ekleyerek, ödeme platformu Logos’u devraldığını duyurmuştu.

ripple fiyat analizi

Ripple, Avrupa’daki Varlığını Genişletmek İçin İzlanda Borsasını Satın Aldı

Ripple’ın En Son Satın Alımları Avrupa Genişlemesini İşaret Ediyor

Kanaan, Ripple’in dünyadaki yetenekleri geliştirmeye kararlı olduğunu ve Algrim mühendislik ekibinin satın alınmasının bunun başarılı bir örneği olduğunu söyledi. Algrim, son iki yıldır kripto ticaret platformunu geliştiriyor ve 30’dan fazla pazara entegre etti.

Algrim, geleneksel ticaret platformları inşa etmede önemli deneyime sahip kripto borsaları geliştirmeye devam etti. Kriptoya geçiş, şirketin yüz binlerce dolar değerindeki kripto madenciliği ekipmanını kaybettiği 2017 yılındaki “Büyük Soygunundan” sonra geldi.

Ripple hem şirketin yeteneğini hem de fiziksel konumunu kullanmayı planlıyor. New York, Londra, San Francisco, Bombay, Singapur, Sidney ve São Paulo’da fiziksel bir varlığa sahip olan Ripple’in İzlanda’ya olan yatırımı, şirketin Avrupa’daki varlığını genişletmesine yardımcı olacak.

Ripple’ın genişlemesiyle ilgili haberlerin XRP’de ne kadar uzun vadeli bir etkisinin olacağını söylemek zor. Kripto para 30 Eylül’de yüzde 7,7 artarken, yılın başından bu yana fiyatı da istikrarlı bir şekilde artıyor.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın