Ravencoin Rehberi: RVN Nedir? Nasıl Alınır?

0

Ravencoin, varlıkların eşler arasında verimli bir şekilde transferini sağlamak amacı ile oluşturulmuş bir kripto para birimidir. Orijinalinde Bitcoin’in hard fork kodunu kullanarak geliştirilmiştir.

Ravencoin Nedir?

Bitcoin blockchain ve ERC-20 protokollerine alternatif olarak üretilen bu kripto para birimi adını, George RR. Martin tarafından yazılan ünlü roman dizisi Game Of Thrones serisinin bir bölümünde bulunan, hayali bir kıtada yer alan Westeros’taki posta kuşlarından almaktadır. Bu yüzdendir ki sembolünde kuş resmi bulunur.

Kısaltılmış hali RVN olan para biriminin maksimum arzı 21 milyar olarak belirlenmiştir. Varlıkların ve menkul kıymetlerin sınırlar arasında ticaretinin yapılabilir olması için dijital çağ talebini karşılamak için tasarlanmıştır. Ayrıca açık kaynaklı ve ücretsiz olması dikkat çeken özellikleri arasında yer alır.

Ravencoin Nasıl Satın Alınır?

Ravencoin al-sat yapmak için yerli ve yabancı pek çok farklı kripto para borsası bulunur. En güvenilir ve yerli bilinen borsalardan olan Paribu’dan RVN coin alım-satım işlemlerinizi, platforma kayıt olup TL bakiyesi yükleyerek tamamlayabilirsiniz.

Ravencoin Madenciliği Nedir?

31 Ekim 2017’de çıkış yapan RVN para birimi, madenciliği Bticoin’in lansmanının 9. Yıl dönümüne denk gelecek şekilde 3 Ocak 2018’de serbest hale geldi.

RVN coin aşamalı bir geliştirme programına sahip bir para birimidir. Kendi platformunun oluşturulması ve yeni madencilik algoritması x16r ile ilgili çalışmalar günümüzde halen devam eden çalışmalardandır. Bu yeni algoritmalar en ağır madencilik havuzları ve ASIC madencilik ekipmanlarıyla mücadelede kullanılmak adına özel olarak hazırlanmaktadır. Yani, ASIC madencilik cihazları ile RVN madenciliği yapılamaz.

Bir diğer özelliği ise, önden madenciliği yapılmamış olmasıdır. Ravencoin madenciliği “proof of work” denilen “emek/iş ispatı” ile yapılmaktadır. Ravencoin’in madencilik ödülleri her 4 yılda, 2.1 milyonuncu blokta bir %50 oranında otomatik olarak düşürülmektedir.

Ravencoin Geleceği

ravencoin geleceği rvn yatırımcıları tarafından en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Popüler kripto para uzmanların ortak yorumu ravencoinin 2021 yılında 2 dolar’a kadar yükselebileceğini ifade etti. Kripto para piyasa hacmi 2 trilyon doların üstünde olduğu sürece 2 dolarlık hedefe gelmesi yüksektir.

Ravencoin Gelecek Vaat Ediyor Mu?

RVN, piyasada bulunan pek çok altcoine göre güzel bir yatırımcı ve madenci kitlesine sahip. Ayrıca kendi alt yapısına geçmiş ve piyasada dolan gereksiz koinlerin vaat ettiği projelerin de çok önünde bir konumdadır.

Bu durumda Ravencoin için, abartılı vaatlerden uzak olması ve odaklandığı projeleri geliştirmeye yönelik faaliyetler sürdürmesi neticesinde gelecek vaat eden bir altcoin olduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.