Altcoin Haberleri

RAMP Coin nedir? ve RAMP Coin Yorumları

Ramp Coin, ETH kullanıcısı olmayan kişilerin,  Ethereum tabanlı platformlarda işlem yapabilmesini ve bu Token’ ların hisselerine ulaşabilmesini destekleyen, DeFİ protokolünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak için geliştirilen blockchain sistemidir

] }

Ramp Coin, ETH kullanıcısı olmayan kişilerin,  Ethereum tabanlı platformlarda işlem yapabilmesini ve bu Token’ ların hisselerine ulaşabilmesini destekleyen, DeFİ protokolünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak için geliştirilen blockchain sistemidir. Kullanıcılar geliştirilen bu sistem sayesinde sadece ETH tabanlı olarak çalışan platformlarda değil aynı zamanda Ramp protokolü ile de işlem yapabilmektedir.

Bu Coin, ERC 20 tabanlı olmayan blok zincirlerde stake işlemlerinde sermaye olarak rUSD olarak adlandırılan bir stabil Coin şeklinde saklanmaktadır. Bunun amacı da kullanıcıların stake ettikleri coinlerden ya da stake ödüllerinden daha fazla yararlanmaları ve çeşitli kripto varlıkların getirmiş olduğu kazancı en üst seviyeye taşımalarıdır.

Elinde ERC 20 stabil Coin’ leri bulunduran ve ETH blok zincirini aktif olarak kullanan kişiler, istedikleri zaman Coin’ lerini bu platformda bulunan likidite havuzları aracılığıyla eUSD olarak elde edebilmektedir.

Platformda elde edilen ve stake edilip aktif olarak işletilebilen eUSD ve rUSD stabil Coin’ leri kullanıcılar istedikleri şekilde takas ve stake edip, diledikleri kullanıcılara da bu paraları ödünç olarak verebilmektedir.

Ramp Kurucuları Kimdir?

Ramp’in kurucularından Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nden mezun olan Lawrence Lim, TradeGecko firmasında uluslararası global satışlarla ilgilenirken IOST’ta ise büyümeden sorumlu kişi olarak çalışmıştır. Bunun yanında KPMG Corporate Finance LLC şirketinde alım satımları kontrol eden Lawrence, JP Morgan Chase & Co.’da ise genel olarak varlık yönetiminin başındaki isimdi.

Platformun diğer kurucu ortağı Loh Zheng Rong, Singapore Management Üniversitesi’nden mezun olmuştur. İyi bir lisans derecesine sahip olan Loh, NOX Pte şirketini kurmuş olup Merkle Ventures LLP’ de kriptolar üzerine danışmanlık yapmıştır. Loh aynı zamanda ICONIC Partners’in başında danışmanlık görevi yapmış olup Toucanapp Pte limited şirketinin de kurucu ortağı ve müdürü olarak çalışmıştır.

Ramp’in Avantajları

  • Ramp platformu hem kapalı hem de açık olan likidite havuzları ile blok zincirler arasındaki Coin alışverişleri ile daha da verimli çalışan bir sistemle tasarlanmıştır.
  • Ethereum blok zincirini kullanabilmek için yatırımcıların ellerinde ETH bulundurmalarına gerek kalmadan Ramp’ ın aracılığıyla elde edilen rUSD stabil Coin’leri kullanabilmektedir.
  • rUSD Coin’ leri ellerinde bulunduran kişiler yaptıkları stake işlemleri ile ödül kazanma şansı elde etmektedir.
  • ERC 20 tabanlı olarak çalışan bu stabil Coin’ ler aynı zamanda platformun DeFİ havuzunda eUSD olarak dönüştürülebilmektedir. eUSD ile kullanıcılar hem diledikleri kişiye çeşitli kripto paraları ödünç olarak verebilmekte hem de likidite havuzundaki varlıkları üzerinden faiz ile ek kazanç elde edebilmektedir.

 

RAMP Ağı Güvenilir Mi?

  • RAMP ağı tamamen belli bir merkeze bağlı olmadan blockchain tabanlı çalışırken sistem üzerinde kullanılan bilgiler Crust Network işbirliği ile saklanmaktadır. Crust Network ise sistem içerisinde üçüncü tarafları dahil etmeden bilgilerin güvenle saklanmasını sağlamaktadır.
  • Ramp DeFİ açık bir sistem ile tasarlanmıştır ve hisseli dijital varlıklardan oluşmaktadır. Sistemin bağlı olduğu likit sermaye kullanıcıların likidite havuzunda bulunan kripto paraları için teminat görevi görmektedir.

Ramp Coin Yorum ve Ramp Coin Fiyat

RAMP Coin 30.03.2021 tarihinde saat 23.06 itibariyle $0.7915 iken 24 saatlik hacmi $63,297,325’dir. Coin’ in toplam 1,000,000,000 arzının 230,029,48’i dolaşımdadır.

RAMP (RAMP) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

ramp

RAMP (RAMP)

4.21

Coin 22.03.2021’ de Binance borsasında listelenmeye başladığında $1,25’ a kadar bir fiyat artışı yaşayıp aynı günü $0.65’ ten kapatmıştır. Henüz 8 günlük bir listelenmesi olduğundan grafiği yorumlamak doğru olmayacaktır.

Ramp Coin Geleceği

Genel manada altcoinlere para girişinin devam etmesi durumunda (total 2 artışı devam ederse), 4 saatlik grafikte fib 0.5 düzeltmesini yapmış Coin’ in $0,79 üzerine çıkması beklenebilir. Fakat Bitcoin’ den gelebilecek sert bir hareket ve btc.d. (bitcoin dominance) yükselmesi durumunda yükseliş beklentisi yerini düşüşe bırakması beklenir.

Ramp Coin Nasıl Alınır?

31.03.2021 tarihinde 10 borsada listelenen Coin’i, Binance ve Bilaxy gibi büyük borsalar aracılığıyla satın alabilirsiniz. Binance’ dan Ramp Coin satın almak için öncelikle kendinize borsa hesabı açmalı ve kayıt işlemlerini tamamlamalısınız. Ardından borsanıza Papara ya da Advcash gibi cüzdanlardan ya da banka hesaplarınızdan itibari para gönderimi yapmalısınız.

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra Binance’ dan RAMP/USDT, RAMP/BUSD ya da RAMP/BTC pariteleri üzerinden satın alma işlemini yapabilirsiniz.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu