NPXS Coin Nedir? Pundi X Nedir

0

Tüm dünyada oldukça popüler olan kripto paralar ülkemizde yaklaşık 1milyon kişi tarafından aktif şekilde al sat yapılıp çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Kripto paraların kullanım alanı sadece kripto borsalar yoluyla kullanılabilmektedir. Fakat artan kripto para kullanımına ithafen yeni biri POS sitemi Pundi X ve bu sistemin kripto parası NPXS Coin geliştirildi.

Pundi X’in Kurucuları Kimlerdir?

İlk olarak 2012 yılında HTML5 için yan yana gelen bir araya gelen, Pundi X sisteminin temelini atan Zac Cheah ve Pitt Huang, kripto paraların ve ürünlerin herkes tarafından kullanımını sağlayacak yepyeni bir sistem geliştirmek adına bir adım atmaya karar verdiler.

Eylül ayının 2017 yılında Endonezya’nın Jakarta bölgesinde Pundi X’i geliştiren ve bu platformu daha da ilerletmeye karar veren ikili daha sonra başarılı yazılımcı ve araştırmacılardan oluşan bir ekip kurdu.

Pundi X kurucu ve araştırmacı isimlerine gelin göz atalım;

Zac Cheah: Pundi X’ in Ceo’su ve geliştiricisi olan Zac, mobil oyun programlama ve tarayıcı ağ sistemleri üzerinde 12 yıl boyunca aktif şekilde çalışmıştır. Norveç NTNU ve İsveç KTH araştırma merkezlerinde burslu olarak görev almıştır.

Pitt Huang: Pundi X’in ortak kurucu ismi olan Pitt, baş teknoloji sorumlusu (CTO) olarak görev yapmaktadır. Polytechnic Üniversitesi’nde B.Sc mühendislik bölümünü bitiren başarılı programcı ilk geliştirdiği firmasını 25 yaşında satmıştır.

Constantin Papadimitriou (Kiki): Pundi X’ te genel müdür olarak görev yapan Constantin, Tulsa Üniversitesi’nde Bilgisayar bilimi mezunu olup Purdue Üniversitesi’nde yüksek lisans derecesi almıştır. Ünlü şirketlerin Ceo’luğunu yapmış olan Kiki, bu alanda 17 yıllık bir tecrübeye sahiptir.

Danny Lim: Firmada mali işlerden sorumlu olarak çalışan Danny, aynı zamanda Pundi X programının geliştirici isimlerindendir. Hukuk doktorası bulunan araştırmacı aynı zamanda ACMA ve CGMA muhasebe programlarına da hakimdir.

David Ben Kay: Daha önce Ethereum şirketinin kurul üyeliği, Microsoft şirketinde ise genel danışmanlık yapmış olan bu sektörde 30 yıllık deneyimi bulunan David, Pundi X’te şirketin avukatlığını yapmaktadır.

Peko Wan: Firmada ekosistem görevlisi olarak çalışan Peko, bilgisayar teknolojileri alanında 30 yıllık bir deneyime sahiptir. Pundi X’ten önce büyük şirketlerde çalışan araştırmacı, Southern California Üniversitesi’nden işletme bölümü mezunudur.

Pundi X’ i Benzersiz Yapan Nedir?

Pundi X, halkın ve işletmelerin kripto paraları ile rahatlıkla al sat ya da alışveriş ihtiyaçlarını vs. gidermek için geliştirilen benzersiz bir uygulamadır. Diğer kripto sistemlerinde bankacılık işlemleri vazgeçilmez olurken Pundi X’te buna ihtiyaç duyulmamaktadır. Çünkü sunduğu sistem sayesinde kişiler ellerinde bulundurdukları kripto paraları özel geliştirilen POS (XPOS) cihazları sayesinde diledikleri gibi kullanıp harcayabilmektedirler.

Ödemelerde ya da XPOS cihazlarında kullanılan XPASS kartları için her bir yatırımcısına XWALLET temin eden PundiX, kullanıcılarının bu cüzdan sayesinde ödemelerini ve varlıklarını daha iyi kontrol etmelerine de destek olmaktadır.

Pundi X Nasıl Güvende Tutulur?

Pundi X sistemi PoS tabanlı çalışan bir platforma sahiptir. Cüzdanda tutulan NPXS Coin varlıkların bir kısmı stake edilmekte ve depo edilen miktar kadar yatırımcılara ek kazanç sağlamaktadır. Geliştirilen sistemde yatırımcıların ve XPOS cihazlarını ellerinde bulundurarak işlem yapan kullanıcıların her biri sistem güvenliğini sağlayan yegane faktörlerden bir tanesidir.

NPXS Coin Nedir

NPXS Coin nedir Kısaca anlatacak olursak; Bugüne kadar kripto paraların her biri sadece bu alandaki borsalarda alınıp satılabiliyor ve çeşitli amaçlarla kullanılabiliyordu. Bu giderek popülerleşen ve büyüyen bir piyasa için elbette ki büyük bir eksiklik olarak görüldüğünü söyleyebiliriz.

insanların borsalarda tuttuğu büyük miktarlardaki coinlerini sadece sanal olarak kullanabilmenin yanında günlük hayatında da alışveriş, yemek gibi ihtiyaçlarında anında hiçbir işleme gerek kalmadan kullanabilmesi onlara elbette oldukça büyük avantaj sağlayacaktı.

Bu eksikliği fark eden Zac Cheah, bu alanda geliştirdiği yeni teknoloji Pundi X ile tüm kripto borsalara yatırım yapan kullanıcıların hayallerini gerçekleştirdiğini söyledi. Zac, amaçlarının kripto yatırımcılarının hiçbir aracıya ihtiyacı kalmadan hızlı ve güvenilir şekilde paralarını istedikleri gibi harcamalarına olanak tanımak istediklerini belirtti. Bunun içinde Zac ve ekibi, Pundi X ve NPXS Coin’in her alanda kullanılabilmesine yarayacak olan blockchain tabanlı X Pos cihazlarını kullanıcılara sundu.

Pundi X bugüne kadar 100 bin kez indirilmiş olup aylık 20 bin kadar aktif kullanıcısı olduğu bilinmektedir. Şu anda Endonezya’da aktif olarak hemen hemen her kafe ve işletmede kullanılmaya başlanan Pundi X pos cihazları ile insanlar ihtiyaçlarını bu yöntemle ödemesini gerçekleştirebilmektedir

NPXS Coin Grafik, Pundi X Grafik

NPXS Coin Geleceği

Pundi X, kripto para yatırımcılarına sunduğu kolaylıklar sebebiyle Endonezya ve Hong Kong üzerinde oldukça fazla rağbet gören teknolojilerden biri oldu. NPXS Coin aslında büyük bir kullanım rahatlığını yatırımcılarına sunuyor ve bazı ülkelerde şimdiden bu Coin teknolojisi kullanılmaya başlandı.

Uzmanların görüşüne göre Pundi X ve NPXS Coin geleceği konusunda oldukça eminler ve birçoğu ilerisine olumlu gözle bakıyor. Pundi X teknolojisinin kullanımının daha fazla yaygınlaşacağından, NPXS Coin sahibi insanların bu yöndeki yatırımlarından 2020’den sonra kazanç elde edeceklerini düşünüyorlar.

NPXS Coin’in CEO’su şimdiden 25 bin adet Pundi X sipariş aldıklarını ve hedeflerinin daha fazla olduğunu belirtti.

Tabi ki bu açıklama birçok yatırımcıya güven verdiğini söyleyebiliriz. Fakat, her yeni kripto teknolojisi gibi bu Coin’e de temkinli yaklaşmakta fayda var. Net olarak konuşmak için biraz daha Pundi X ve NPXS Coin kullanımının yaygınlaşmasının gerekli olduğunu düşünüyoruz.

NPXS Coin (Pundi X) Nasıl Kullanılır?

Kişiler Pundi X sistemiyle kripto paralarını kullanarak bir hizmeti satın alabilmek için ya telefonlarındaki QR kodunu ya da Pundi X’e ait olan temassız kart ile ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler. Pundi X Pos cihazları ile sadece ödeme işlemleri değil aynı zamanda kripto para satın alma işlemleri de yapılabilmektedir.

NPXS Coin Nereden Alınır?

NPXS Coin’in toplam 258,498,693,019 arzının 235,514,908,115’i dolaşımdadır. 20 Şubat 2021’de $0.001414 olan NPXS Coin yaklaşık olarak 40’dan fazla borsada listelenmektedir. Bu Coin’i Binance borsasından NPXS/USDT ya da NPXS/ETH pariteleri üzerinden satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.