Porsche Hangi Coin İle Güçlerini Birleştiriyor ? | KoinTimes

Porsche Hangi Coin İle Güçlerini Birleştiriyor ?

Tron (TRX) ve NEO (NEO) Tangle altyapısına dayanan IOTA’yı piyasa kıymeti açısından geride bırakmayı başarmıştı. Ancak çok geçmeden toparlamayı başaran IOTA eskiden sahip olduğu pozisyonu geri kazandı. Haberimizin yayıma hazırlandığı sırada IOTA’nın toplam piyasa değerinin 6.2 milyar dolar seviyesine ulaştığını görüyoruz. IOTA’nın yakın rakibi Tron’un piyasa kıymeti ise 5.4 milyar dolar civarlarında.
IOTA’nın tahtına geri dönüşünü hızlandıran çeşitli etmenlerin varlığından bahsedebiliriz. Nesnelerin interneti (IoT) sektörünü hedef alan altcoin’in sağladığı bazı ortaklıklar bu etmenler içinde yer alıyor.

Sözü geçen ortaklıklardan en güncel olanı ise dünyaca ünlü spor otomobil üreticisi Porsche ile meydana getirilen Program 4 projesi anlaşması. Anlaşmaya göre IOTA ve Porsche Dijital Labs, Almanya merkezli startup Autobahn ile daha önceden yapılan bir işbirliği sonucu beraber çalışacak.

Autobahn startup’ı ‘Akıllı Hareketlilik’ temalı yenilikçi platform üzerinde çalışmak için partner olarak birçok teknoloji şirketi arasından IOTA’yı seçti. Dolayısıyla IOTA’nın teknolojisi projenin belkemiğini oluşturacak.

Bahsi geçen ortalık Twitter’dan duyuruldu. Atılan tweet’te şu ifadelere yer verildi:

Porche Labs ile IOTA, Autobahn projesi üzerinde beraber çalışma kararı aldı. Autobahn, teknoloji şirketleri ile Silikon Vadisi’nin ve Alman mühendisliğinin en iyi teknoloji uzmanlarını bir araya getiren yenilikçi bir platform olarak bilinebilir.

Bütün cihazları kendi “Tangle” ağına bağlamayı hedefleyen IOTA’nın ezberleri bozan bir altcoin bulunduğunu söyleyebiliriz. IOTA’nın defteri (ledger) blok şeklinde gruplanmış işlemler veya birbiri ardına eklenmiş zincirlerden oluşmuyor. Ayrı işlemler birbirine karışarak (bağlanarak) IOTA’nın defterini oluşturuyor. Bu sıra dışı sistemde veri ve para defterleri güvenli, dağıtık ve merkezsiz ortamlarda kolayca senkronize ediliyor ve dağıtılıyor.

IOTA’nın Tangle ağı geleceğin teknolojisi şeklinde yorumlanan ve elektronik cihazların birbirine bağlanmasına olanak veren nesnelerin interneti (IoT) sektörü için adeta biçilmiş bir kaftan. Meydana getirilen ortaklaşa iş anlaşmalarıyla birlikte her geçen gün daha fazla şirket IOTA’nın Tangle teknolojisini kullanıyor.

Kaynak: Ethereumworldnews.com

Yorum Yok

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status