Popüler ve Güvenilir Altcoin Borsaları : Bitfinex, Kreken, Bitrex

Son güncelleme: 17 Ağustos 2019 06:29 pm

Artık yerli yabancı pek çok kripto para borsası mevcut. Bu borsaların her biri bir şekilde diğerlerinden farklı olmak için çalışıyorlar. Bu farklı olma çabasının elle tutulur sonuçlarından bir tanesi ise işlemlerden kesilen ücretler. Bu ücretler her borsada farklılık gösteriyor. Bununla birlikte bazı borsalardan para çekim işlemi yapmak istediğinizde işleminiz bir sonraki gün işleme alınıp hesabınıza geçiyor. Popüler ve güvenilir altcoin borsaları her zaman için insanların kripto para hakkındaki ihtiyaçlarına karşılık vermeli.

En İyi Altcoin Borsaları

Altcoin borsası denildiğinde öncelikli olarak akıllara gelen birkaç borsa var. Bu borsaların öncelikli olmalarının sebebi ise faaliyete geçen ilk borsalar olmalarından dolayı. Bitfinex, Kreken, Bitrex, BitMEX gibi borsalar şu anda en iyi borsalar olarak karşımıza çıkıyor. Elbette hepsinin eksi ve artı yönleri bulunuyor. Ortada bir Bitcoin gerçeği varken bazı borsalar altcoinler ile işlem yapılmasını pek de umursamıyorlar. Çünkü en çok işlem Bitcoin üzerinde yapılıyor ve borsalar da bu yüzden daha çok kazanıyorlar.

Popüler ve Güvenilir Altcoin Borsaları

Popüler ve Güvenilir Altcoin Borsaları

İnsanların borsalar hakkında en çok şikâyet ettikleri konu ise kişisel bilgilerinin talep edilmesi. Üstelik bu bilgiler son derece iptidai bir şekilde istenmekte. Pasaport, nüfus cüzdanı ya da ehliyetinizin taratılmış halini istemelerinin yanında bir de bu belgeler elinizdeyken çekilmiş bir fotoğrafınız isteniyor. Bu durum elbette kurumsallıktan uzak bir yöntem. Bu yöntem şu anda tüm popüler ve güvenilir altcoin borsaları tarafından uygulanan bir yöntem. Ancak ne olursa olsun hepimiz sıklıkla korsanlar tarafından hacklenen borsa haberlerini de okuyoruz. Bazı borsalar özel güvenlik şirketleriyle anlaşmış olsalar da bu her zaman için olumlu sonuçlar vermeyebiliyor.

Herhangi bir borsaya para yatırmadan önce biraz araştırma yapılması gerekmekte. Borsanın faaliyet gösterdiği ülke ve sitesi üzerinden vergi beyannamelerini yayınlayıp yayınlamaması önemli olan noktalar. Bu sayede borsanın gerçekten yasal bir şirket olarak faaliyet gösterdiği anlaşılabilir.

Yorum Yok

Cevap bırakın