Ponzi Şeması Kurbanları TRON Ofisine Saldırdı

Kripto ekosistemindeki Ponzi şemaları, yeni bir saf yatırımcı dalgasını çeken her boğa koşusunda gözlemlenebilir. Her ne kadar tomurcuklanan bu tür Ponzi şeması dolandırıcılıkları pazarlardaki gücünü korusalar da, Tron’un, Çinli yatırımcılar ile milyar dolarlık bir Ponzi programına bağlanmasından sonra manşetlere girdi.

Twitter’da Tron’un Pekin ofisinde bulunan polis memurlarının çektiği bir video yayınlandı. Görevli personel kendilerini kızgın bir topluluktan korumak için polis çağrıldılar. Yerel bir haber kaynağının yakın tarihli bir raporuna dayanarak, bir yatırım aldatmacası en az 30 milyon dolarlık bir zarara neden oldu ve bunun Tron blok zinciriyle bağları olduğu iddia ediliyor. Dolandırılmış bir kadın, Tron ve destekçilerine yönelik öfkeyi körükleyerek intihar teşebbüsünde bulundu.

İLGİLİ:  Ripple Hangi Ödeme Platformunu Satın Aldı ?

Tron CEO’su Justin Sun daha önce attığı bir tweet ile bu dolandırıcılıktan haberi olduğunu ifade etmişti.

“#TRON, #BitTorrent veya #uTorrent adlarını kullanan“ MMM #Bitcoin, #Ethereum pyramid & #EOS gibi Ponzi şemaları var. Önde gelen bir blockchain protokolü olarak biz sizden asla para göndermenizi istemeyiz. Dikkatli olun ve $ TRX / $ BTT’nizi saklayın”

Tron’un fiyatı hafta sonu yükselişe geçti, bu da pazar sınırını 2.3 milyar dolara yükseltti. İntihar haberinin ortaya çıkmasından sonra, fiyat keskin bir şekilde düştü. Justin Sun, Tron ile her şeyin yolunda olduğunu yineleyerek dolaşan videolara cevap verdi.

Ponzi Şeması Kurbanları TRON Ofisine Saldırdı

Ponzi Şeması Kurbanları TRON Ofisine Saldırdı

Justin Sun Sürekli Aktif

TRON’un CEO’su Justin Sun sosyal medya üzerindeki aktifliği ile bilinmekte. Sürekli olarak TRON ile ilgili olayların meydana gelmesi ya da ortada hiçbir olay yokken Justin Sun olay yaratacak tweetler atması artık uyguladığı politikanın da insanlar tarafından yavaş yavaş anlaşılmasına sebep oluyor. Sürekli olarak çeşitli spekülasyon ve paylaşımlarla Tron’un değerini yüksek tutmaya çalışıyor. Son olarak Ponzi şeması olayı da işine gelmiş olabilir.

İLGİLİ:  Tron, En Yenilikçi Blockchain Ödülünü Aldı

Zerbank hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Ambcrypto

Yorum Yok

Cevap bırakın