Polkadot Coin (DOT) Nedir? Nasıl Alınır?

0

Polkadot Coin (DOT), platformuna kripto para dünyasında; yönetim, staking, bonding gibi önemli üç amaca hizmet eden bir kripto para birimidir. Web3 Vakfı’nın oluşturduğu açık kaynaklı platform, blockchain ağlarının birlikte çalışmasına olanak tanıyan parçalanmış bir proje olarak da tanımlanabilir.

Gelecekteki teknolojiler için de alt yapı sağlayan Polkadot, halka açık ve izin gerektirmeyen ağlara sahipler Polkadot Coin nedir? DOT Nereden satın alınır? Coin fiyatı ne kadardır? Nasıl çalışır? Alınmalı mı? gibi soruların cevabı için doğru yerdesiniz.

Polkadot Coin (DOT) Coin Nasıl Çalışır?

Polkadot coin nasıl çalışır? İşin özü aslında tamamen açık kodlu kaynak olmasından geçiyor, diğer blockhainler gibi olmayan Polkadot her kullanıcısı için aynı ortamı sağlıyor. Tek merkezli olmayan, birçok ağı barındıran sistemi ve bu ağda hiçbir izne duymayan sisteme sahipler.

Bu sistem sayesinde diğer Coin’ler ile rekabete girmeyen web3 kuruluşu önemli geliştiricilerden destek alıyor bunlar; Parity Techonologies, Polychain Capital gibi kripto para sermaye ortakları, Inria Paris, Zürih’den araştırmacılar gibi şirketlerin desteğini elinde bulunduruyor. Ayrıca göze çarpan yanı ise Polkadot kendi web ağlarını tasarlamaları ve bütün bu verileri, bilgileri sadece kendi ellerinde tutmak, kullanıcı kontrolü olan bir web tasarlamak istiyorlar.

Gelecek teknolojiler için bir kapı olan, web ağı hasarlı olan diğer ağlardan sıyrılmayı ve daha güvenli bir ağ oluşturmayı amaçlıyor.

Polkadot Coin (DOT) Nereden Satın Alınır?

Polkadot Coin’i temin edebileceğiniz güvenli borsa siteleri aşağıda bulunmaktadır. Sıralamalar CoinMarketCap’ın verilerine göre düzenlenmiş borsaları içermektedir.

Polkadot (DOT) Alınır Mı?

Polkadot  piyasa arz değeri 26.754.899.491,95 TL’den işlem gören Polkadot Coin, mercekleri üstüne çevirdiğimizde 2020’nin en hızlı çıkışını yapmış diyebiliriz. Şu anda işlem gördüğü fiyat ise 4.09$, 30,72 Türk Lirası, zaman zaman düşüşleri olsa da yeni olan Polkadot hızlı büyüyen kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Polkadot (DOT) Coin Geleceği Hakkında

Asya merkezli büyük para fonu Spartan Black’ın açıklaması ise Polkadot token rekabete girmeden ilk 3 sıralamasına erişebileceği açıklamalarını yaptı. Altcoinin 5 doları bulacağını fakat olası bir yükselişte Ethereum’u etkilememesi konusunda vurgu yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.