Polis Güç Kullanımındaki Dalgalanma Sonrası Çin’deki Bitcoin Maden Çiftliğine Baskın Yaptı

Ajans France-Press’in yayınladığı bir rapora göre, Çin’in doğusunda polis, yerel elektrik kullanımındaki beklenmeyen artışın ardından bir operasyonu düzenledi. 4.000 adet “madencilik cihazına” el koyan polis, madencilik çiftliğinin elektrik maliyetlerinin yaklaşık 20 milyon yuan (3 milyon dolar) yanlış tahsis ettiğini iddia ediyor. Müfettişler hırsızlığı yerel bir elektrik sağlayıcısından öğrendiler.

Zhenjiang polisinin AFP’ye verdiği demeçte, “Değer olarak, Jiangsu’nun Yeni Çin’in kuruluşundan bu yana kırdığı ve tüm ülkede nadir görülen bir rekor elektrik kullanımı.” Dedi. Müfettişlerin, bu madencilik operasyonuna 20’den fazla kişinin katıldığı iddia ediliyor.

Polis Güç Kullanımındaki Dalgalanma Sonrası Çin’deki Bitcoin Maden Çiftliğine Baskın Yaptı

Polis Güç Kullanımındaki Dalgalanma Sonrası Çin’deki Bitcoin Maden Çiftliğine Baskın Yaptı

Çin’de Bitcoin Popüler Durumda

Çin’de Bitcoin madenciliği hala popüler. Bir yatırım platformu olan Coinshare, küresel Bitcoin bilgi işlem gücünün yüzde 50’sinin Güney Çin’de bulunduğunu belirten bir rapor yayınladı. Son zamanlarda, Bitcoin’in fiyatının yaklaşık 12.000 dolara yükselmesiyle algoritmanın zorluğu rekor seviyelere ulaştı. Çünkü Bitcoin yazılımı ağdaki bilgisayar gücü miktarına bağlı olarak madencilik zorluğunu yaklaşık olarak her 14 günde bir otomatik olarak ayarlar.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu yılki toplam hash rate oranı Ağustos ayında 70EH / s eşiğine kadar yükselebilir. Bu da ihtiyaç duyulan hash rate gücünü karşılamak için başka bir 300.000 maden makinesinin çalıştırılabileceği anlamına gelir. Çin hükümeti bir süredir Çin sınırları içinde Bitcoin kullanımı ile ilgili olarak önlemler almaya çalışıyor. Dünyada yapılan Bitcoin madenciliğinin önemli bir bölümünün Çin sınırları içerisinde yapıldığı biliniyor. Bu da Çin hükumetinin rahatsızlık duyduğu önemli konuların başında gelmekte. İnsanlar normal para kullanmak yerine kripto para kullanarak parasal harcamalarını yapıyorlar ve dünyanın dört bir yanında işlem yaparak servetlerini katlıyorlar. Dünyanın pek çok yerinde Bitcoin’in kullanılması için teşvikler yapılırken Çin’de bu durumun tam tersi uygulanmakta.

Bitcoin’in 11.000 Doların altına inmesiyle ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Coindesk

Bir önceki yazımız olan Bitcoin 11.000 Doların Altında İndi, Analistler Düzeltmenin 9.000 Dolarda Sona Ereceğine İnanıyor başlıklı makalemizde Bitcoin alınır mı?, Bitcoin kaç dolar ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın