Peter Schiff : Bitcoin Asla 50.000 Dolar Olamayacak

Bitcoin ile ilgili hiçbir şey yapmak istemeyen bir adam olarak, ekonomist ve Avrupa Pasifik Başkenti CEO’su Peter Schiff, kripto para birimi hakkındaki görüşlerini paylaşma fırsatını asla kaçırmaz. Son tahmini? “Bitcoin asla 50 bin dolara olamayacak.” Bu yorumu Schiff bugün Twitter’da yaptı. Schiff, finans dünyasında özür dilemeyen ve geri adım atmayan ve karlı yatırımlar yapan biri olarak tanınıyor. 2008’de ABD’nin konut balonu ve bunun ardından ortaya çıkan finansal krizleri doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Daha yakın bir tarihte, Schiff, Morgan Creek Digital‘in kurucusu ve Bitcoin boğası Anthony Pompliano gibi kripto ünlüleri ile rekabet etmeye başladı.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin İle Kara Para Aklamak Mümkün mü?

Schiff, “Şimdi ise yeni bir  Twitter tartışması, düşmanı Pomp’a atıfta bulunmasıyla başladı:“ Squawk Box sunucusu Joe Kernen’in Bitcoin’i lanse ettiği sırada Anthony Pompliano ile olan aşk festivalini izledik” şeklinde bir tweet attı. “2008 mali krizinden önce, CNBC’ye davet edildiğimde Joe, altın alma tavsiyemi eleştirdi. Joe o zaman altının düşeceği konusunda yanlıştı ve şimdi de Bitcoin’in yükseleceği konusunda yanlış.” dedi.

Bitcoin Asla 50.000 Dolar Olamayacak

Peter Schiff : Bitcoin Asla 50.000 Dolar Olamayacak

Hiçbir yorum yapmadan, Kernen bir bağlantıyla buna cevap verdi. Schiff’in tahmin ettiği altının 2014 yılına kadar 5.000 $ ‘a ulaşacağı bir CNBC hikayesi. Aslında, altın, 100 yıl içinde dahi bu fiyata ulaşamaz. Aynı şekilde kendi başına vahşi tahminlerde bulunmaktan hoşlanan Fundstrat kurucu üyesi Tom Lee, daha sonra ekonominin gerçekte ne kazandığını belirten Schiff’in altına bakış açısıyla alay etti.

İLGİLİ HABER:  Flaş Gelişme : Bitcoin'de Hashrate İkiye Katlandı !

Lee, şaşırtıcı bir şekilde üsteledi. “İlk önce 50.000 $ BTC’yi 5.000 altın yerine satın alırdım” dedi.

Schiff geçmişte bu tür bahislerde bulunmaya istekli değildi, ancak bu Bitcoin’e sadık olanların altın tarafındakileri bir Bitcoin inananına dönüştürmeye çalışmalarını engellemedi. Schiff’e göre Bitcoin 12.000 ABD dolarını dahi geçmekte zorluk çekti. Sektördeki gelişmelere ve yükseliş görünümlerine rağmen, Schiff gibi kıyametçi ve şüpheciler için hala çok şey var.

Kaynak: Decrypt

Yorum Yok

Cevap bırakın