Kripto Para Haberleri

Perlin Coin Nedir? Perlin Coin Yorum ve Grafiği

2018 yılında geliştirilen ve piyasaya sürülen platform, DAG (Directed Acyclic Graph) alt yapısıyla oluşturulan sistemi LPOS (Leaderless Proof of Stake) protokolüne bağlı olarak çalıştırmaktadır.

] }

Binance’ da listelenmeye başlayan Perlin Coin geçtiğimiz günlerde en çok dikkat çeken Token’ lardan biri oldu. Kullanıcılarına yüksek verimli bir platform sunmayı vaat eden PERL, sistemin lidersiz olarak yönetileceğini belirtmiştir.

2018 yılında geliştirilen ve piyasaya sürülen platform, DAG (Directed Acyclic Graph) alt yapısıyla oluşturulan sistemi LPOS (Leaderless Proof of Stake) protokolüne bağlı olarak çalıştırmaktadır. Platformun sahip olduğu donanım ve izlediği protokol, sözleşmeler sayesinde saniye içerisinde 30 binden fazla işlem yapılabildiği bildirilmiştir.

Platform kendi sistemine özel olarak geliştirdiği Perlin ağ zinciri ile kullanıcılarına birçok kullanım fırsatını bir arada sunmaktadır. Bu geliştirilmiş ağ ile platform içerisinde kullanıcılarına diledikleri ticari işlemleri, anında yüksek hız ve verimde yapabildikleri bir alan sağlanmaktadır. Bunun yanında sistem kullanıcılarına projeleri için ihtiyaç duydukları dApps kaynağını geliştirmelerine yardımcı da olmaktadır.

Perlin’ in overlay ağ sistemini kullandığı söylenirken, DAG alt yapısına sahip olan DeFİ prensipli çalışan ledger’ i Wavelet olarak test aşamasına girmiştir. Platformun geliştirilme aşamasında tabi tutulduğu bu testlerin hepsi kullanıcıların veri gizliliği ve sistem güvenilirliğinin tamamen kontrol edilmeye çalışması amaçlanmaktadır. Bu testlerin her biri sistem güvenilirliği hakkında bilgi verici olmaktadır.

Platform sistem güvenilirliğini ve yüksek hız verimlilikte olmasını akıllı sözleşmeler ile sağlamaktadır ve bu sözleşmelerin protokollerinde Webassembly’ den yararlanmaktadır. Perlin’ de fazla sayıdaki dataların analizi ve işlenmesi sırasında daha kontrollü ve hızlı çalışılabilmesi adına bazı bilgi işlem kaynakları da sisteme dahil edilmiştir.

Platform; kendi kontrolünü sağlayan ledger, hesap işlem kayıtlarında kriptografik kanıtlar ve yükseltilmiş paralel bilinmeyen hesaplar için frameworkler olarak 3 esas bölümden oluşmuştur. PERL ağ sistemi oyun konsol ve akıllı cihazlar gibi ileri teknoloji barındıran yazılımlarda dataların işlenme verimi ve hızını bir havuz içerisinde barındırmaya çalışması ile muadil platformları arasında tektir.

Platform her bir kullanıcısı için kriptografik şifreleme sistemlerini kullanmaktadır. Kullanılan şifreleme PERL’ in güvensizliğine yönelik kullanımı zorunlu olarak görülmektedir. Bu sistem protokolü mevcut olan Proof of Computing mekanizması ile kullanıcılara sahip oldukları varlıkların kanıtı adına çalışmaktadır.

Platform sisteminin herhangi bir merkeze bağlı olmadan geliştirilmesinin sebebi de kullanıcılar için herhangi bir kripto varlığın metalaştırmasına izin vermemek içindir. Diğer taraftan yine yatırımcılar için arz talep gibi birçok işlem konusunda da daha özgür bir alanı oluşturmak içindir.

Perlin Coin Nedir?

Perlin Coin, Perlin ağ ve blok zincirinde kullanılan ve al sat gibi işlemlerin yapılabilmesini sağlayan yerel Token birimidir. Platformda bulunan ticari tüm girişimler için kullanıcıların bu Coin’ e sahip olmaları gerekmektedir.

Kaynaklara erişim için harcanabilen bu Coin’ ler aynı zamanda stake edilerek ya da mining işlemi ile ek kazanç elde etmek içinde kullanılmaktadır. İlk geliştirildiğinde ERC 20 tabanlı bir Token olarak oluşturulan Coin daha sonra doğrudan sistemin tamamen kendisine ait olan bir Token olarak işletildi.

Perlin Kurucuları

Platform kurucu üyeleri 19 kişi iken, Perlin gün geçtikçe daha da büyüyüp gelişmeye devam etmektedir. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden ekip, platformu daha da kapsamlı hale getirmek için uğraşmaktadır.

Ekip üyelerinin her biri blok zincir teknolojisi ve web yazılımlarına tamamen hakim olan uzman kişilerden oluşmaktadır. Platformun üç ana kurucu isimlerinden biri olan Dorjee Sun, bu projede yönetici olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Endüstriyel alanda karbon dönüşümü üzerine yapmış olduğu çalışmalarla adını duyurmayı başaran Dorjee başarılı bir girişimci olarak tanınmaktadır.

Diğer kurucu üye yazılım alanında oldukça başarılı olan Kenta Iwasaki daha önce Dranithix adlı firmanın kurucusu iken bu projede CTO olarak sorumluluk almıştır. Son isim Ajay Prakash ise projenin başkanı olarak çalışmaktadır. Projenin yönetiminde ve tasarımında oldukça büyük rolü bulunan Ajay, daha önceki farklı projelerde de yine birçok başarılı işe imza atmıştır.

PERL Coin Geleceği Avantajları

  • Platformun kullanmış olduğu Wavelet konsensüs mekanizması ile birçok avalanche mekanizmaları aşILmış olup, yapılan gözlemlerde sistemin saniyede yaklaşık 32.000 kadar işlem tamamladığı tespit edilmiştir. Sistemin bu kadar kısa sürede fazla işlemi tamamlamasının yanında her bir işlem kaydının eksiksiz tutulması ve kullanıcıya güven garantisi vermesi de en büyük artısıdır.
  • Wavelet konsensüsü ile sisteme merkeziyetsiz olarak gelişime daha da açık bir blokchain alt yapısı sağlanmış oldu. Ağdaki düğümler ile kullanıcıların ödüllendirilme sistemleri de tam güvenle çalışmaktadır.
  • Platform kendisi gibi bilgi işlem üzerine hizmet veren diğer kripto sistemlerinden farklı olarak kullanıcılarına, platform üzerinde yapmak istedikleri tüm girişimleri için ihtiyaç duydukları CPU ve RAM gibi kaynakları sunmaktadır.
  • Bilgi işlem platformlarına olan yoğun taleple, Perlin sistemi kullanıcılara daha ekonomik ve daha iyi kalitede, geniş kapsamlı bilgi işlem hizmeti alabilme imkanı sunmaktadır. Platform tüm bu olanakları küçük büyük ölçekli tüm işletmelere ve kişilere ayırt etmeksizin vermektedir. Tüm bu avantajlar da Perlin Coin geleceği hakkında daha parlak fikirlerin oluşmasına neden olmaktadır.

Dezavantajları

Piyasada çok fazla DAG alt yapısıyla geliştirilen ve hizmet veren platform bulunmaktadır. Bunların arasında yeni sayılabilecek bu proje biraz daha geri planda kalabilmektedir. Bu nedenle Perlin’ in çok iyi bir pazarlama tekniğine sahip olması ve daha fazla avantajı bir arada barındırması gerekmektedir.

Madencilik konusunda da diğer platformlara nazaran biraz daha eksiği bulunan platform bu konuda da yine kullanıcı kaybı yaşayabilmektedir.

Perlin (PERL) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

perlin coin nedir? perlin coin yorum ve grafiği 2

PERL Coin Yorum

PERL Coin yorum olarak özetlersek; 02.05.2021 tarihinde Saat 05.49’ da $0.1503 olarak işlem gören Coin değeri 24 saat içerisinde yaklaşık % 2 oranında bir kayıp yaşamıştır. Coin gün içerisinde en yüksek $0.1585 iken en düşük $0.1467’ i görmüştür. 24 saatlik trade hacmi ise yaklaşık %30 oranında düşmüş olup $10,227,413’ dür. Coin’ in toplam 1,033,200,000 arzının 490,938,908’i dolaşımdadır.

Perlin Coin Nereden Satın Alınır?

Yazının kaleme alındığı tarihte Binance, Gate.io, CoinDCX gibi 12 adet borsada listelenen Perlin Coin Binance aracılığıyla satın alınabilmektedir. Bunun için öncelikle bu borsaya kayıt olmalı ve ardından kendi hesabınızı oluşturmalısınız. Borsanıza para yüklemek içinde banka hesaplarınızdan yararlanabilirsiniz.

Borsanıza itibari para yükleme işleminin ardından bu Coin’ i PERL/BTC, PERL/BNB ya da PERL/USDT paritelerini kullanarak satın alabilirsiniz.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu