PayPal Facebook Libra Projesinden Çekildiğini Açıkladı

PayPal, yaptığı ani bir açıklamada, yaklaşmakta olan Facebook Libra kripto para projesinin gelişimine katılımını geri çekeceğini açıkladı.

Facebook Libra projesini duyurduğunda, 28 tanesi güvene sahip büyük şirket olmak üzere birçok destek aldı. Ancak, bu firmalardan bazılarının Facebook’un yeni stablecoinini destekleme konusunda başka düşünceleri olduğu ortaya çıkıyor.

PayPal Facebook Libra Projesinden Çekildiğini Açıkladı

PayPal Facebook Libra Projesinden Çekildiğini Açıkladı

Yeni bir duyuruya göre, PayPal projeyi desteklemeyi bırakmaya karar verdi ve Libra Birliğine daha fazla katkıda bulunmaktan vazgeçecek. Bunun yerine, şirket duyuruda belirtildiği gibi kendi misyon ve hedeflerine odaklanacak.

İlginçtir ki, Facebook Libra’nın proje lideri David Marcus daha önce PayPal’ın başkanlığını yaptı. Birçok kişi, bunun iki şirketi kalıcı olarak bağlayacak bir bağlantı olabileceğine inanıyordu, ancak şu anda durum böyle görünmüyor. Bütün bunlara rağmen, PayPal hala projeyi ve isteklerini desteklediğini ve bunun Facebook / PayPal ortaklığının sonu olmayacağını da belirterek bir açık kapı bıraktı.

Libra yetkilileri, değişimin zor olduğunu bildiklerini ve Libra destekçilerinin kendi risk değerlendirmelerini yapmak ve almak istedikleri kararlara saygı duymak zorunda olduklarını belirttiklerini söyleyerek habere cevap verdiler.

PayPal Facebook Libra Projesinden Çekildiğini Açıkladı

PayPal Facebook Libra Projesinden Çekildiğini Açıkladı

Libra’nın bu yılın haziran ayında açıklanmasından bu yana bir eleştiri ve şüphecilik hedefi olması, sürekli olarak odakta olmasına sebep oldu. Farklı kuruluşlardan, şirketlerden ve ajanslardan birçok yetkili, projeyle ilgili endişelerini dile getirerek bu konu hakkında konuştu. Facebook, yeni para birimini tam olarak kontrol edebileceğini belirterek, Libra’nın korkularını azaltmaya çalıştı.

PayPal’ın projeden çekilmesi, destekçilerinin arasında dahi bir değişiklik olduğuna dair ilk işarettir. Her ne kadar PayPal bunu yapacak son şirket olmasa da, diğer destekçilerin sözde katılımlarını ‘yeniden gözden geçirdiklerini’ ima ediyor. İlerleyen zamanlarda projeden çekilen başka şirketleri de görmek çok da enteresan olmayacaktır.

İLGİLİ:  Ethereum 'un İstanbul Hard Fork'u 4 Aralıkta Geliyor

Yorum Yok

Cevap bırakın