Panik satışlar artacak mı ?

Eylül ayı ortasında bir kaç Çinli yetkili bitcoin borsasını kapattıklarını açıkladıktan sonra bitcoin 2900 seviyesinin altına kadar gerileme olmuştur. Bitcoin ticaret hacmi son 1 haftada 900 dolar dan fazla yükselme sağlayarak 3800 bandına gelmiştir. Son 3 günde ise 4000 doların üstüne çıkmayı başarmıştır.

Bitcoin son 12 saatte 3950-4090 dolar arasında dalgalanmaktadır.Piyasalarda bir kayıp korkusu mevcuttur , bir önceki kırılmada % 30-38 oranında bir düşme meydana gelmesi ve paniğe kapılarak satan yatırımcılar büyük kayıplar yaşamıştır. İşin kötü tarafı bu kişi sayısı epey fazladır.Bizler gerekli uyarılar yaparak Türkiye’de ki yatırımcılarımıza panik satış yapmamaları konusunda uyarıp kayıplarına engel olduğumuz için büyük bir kıvanç içindeyiz.

Artık tüccarlar, eylül ayın’da meydana gelen rebound’un “boğa tuzağı” veya “ölü kedi sıçraması” olabileceğini de biliyorlar. Bununla birlikte, aynı zamanda ‘FOMO’ devreye girdiğinde de bu düşüş eğiliminin devam edip etmeyeceğini bilmediğimizi veya yüksek patlama yapacağı konusunda kesin konuşmak imkansız, ama bitcoin’de sürekli alım yaparak kar marjınızı artıracağınız garantisini verebiliriz.

Whale Club Telegram sohbeti gibi çeşitli forumlarda yer alan bazı tüccarlar, 3000 $ ‘ın altındaki bir alanın daha düşeceğini söylüyor; bazıları ise güvenerek şunları söylüyor: “bitconin kesinlike 3000 doların altında olduğunu göremezsin.”

Piyasada farklı görüşler mevcut lakin bitcoin her geçen gün değerlenecek bir teknolojik alt yapıya sahip bir olgudur.
Bitcoin, sadece üç gün sonra, $ 4000 aralığının üzerinde seyrettiği için bir kez daha düşüş eğilimini bir kenara bıraktı. Hikayenin anekdotu; “panik yaparak satmamayı öğrenmelisin, başkalarının yorumlarına esas alıp alım ve satım yapılmamalıdır. Kendi hislerinize güvenin…

DMCA.com Protection Status