Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

CAKE Coin Nedir? ve Nasıl Alınır?

Cake Coin, Binance Block borsasına bağlı bir kripto parasıdır. PancakeSwap üzerinden yatırım yapılmaktadır.

] }

Cake Coin, Binance Block borsasına bağlı bir kripto parasıdır. PancakeSwap üzerinden yatırım yapılmaktadır. Yapılan yatırımlar ile birçok olanağa sahip olmak mümkündür. Coinler ile farklı kripto para alım ve satımları yapılabilir. Aynı zamanda farming ve pool gibi farklı alanlardan ile de para kazanmak mümkündür.

PancakeSwap üzerinden kazanılan kripto paraların farklı işlevleri bulunmaktadır. Bu işlevler ile farklı yatırımlara kapı açabilmeniz mümkündür.

CAKE Coin İşlevleri Nelerdir?

Cake Coin işlevleri şu şekilde gösterilebilir:

  • Bu kripto para ile platforma yeni çıkan kendinden düşük yeni paraları alma imkânı sağlamaktadır.
  • Cake Coin’e sahip olanlar, yeni çıkmış olan kripto para arzlarına katılarak faaliyette bulunabilirler.
  • Cake yönetişim kripto parası olma özelliği gösterdiği için yönetimin kararlarına katılma hakları bulunmaktadır. Yönetimi ve gelişimi ile ilgili konularda söz sahibi olabilir, oylamalara kolay bir şekilde katılabilirler.

CAKE Coin Alırken Neye Dikkat Edilmelidir?

Cake Coin’in blok başına arz miktarının arttığı söylenebilmektedir. Bu yüzden Cake Coin alırken arz miktarına dikkat etmeli ve iyi değerlendirmek gereklidir. Çünkü Binance borsasında uzun süre Cake bekletmek olumlu bir sonuç doğurmayacaktır. Çok hızlı değer kazanıp kaybettiği için elinizde olan coinlerinizi arz miktarı arttığı zaman değerlendirmeniz faydalı olacaktır.

CAKE Coin Yorumu Nasıl Yapılır?

Cake Coin yorumu yapabilmek için öncelikle dağıtım modeli grafiğindeki arz miktarları değerlendirilmelidir.  Cake hızlı artan bir kripto para olsa bile ileride bu artış daha yavaş bir hale gelebilir. Bu yüzde PancakeSwap platformunun desteklenmesi için Cake Coin dağıtılması tavsiye edilir.

Cake alıp onu değerlendirmemek kişinin dezavantajı olabilmektedir. Coinlerini cüzdan da bekletmemek için arz taleplerinin iyi değerlendirilmesi gerekmektedir.

Bir dezavantaj olabilecek durum daha mevcuttur. O da coinlerin PancakeSwap platformu dışında Binance üzerinde işlem görmesidir. Böylece değer kaybedebilme ihtimali artmaktadır. Aynı zamanda Pancake Swap üzerinde daha güvenilir olacaktır.

CAKE Coin Nerede Alınır?

Cake Coin almak için, coinlerin nerede işlem gördüğünün iyi bilinmesi gerekmektedir. Cake Coin son zamanlarda Binance borsası ve Pancake Swap platformu üzerinde işlem görmektedir.

Binance borsasının sayfasından ya da Pancake Swap sayfasından Exchange kısmına cüzdanınızı bağlayarak coinler alınabilmektedir. Tabi öncesinde bu sayfalar üzerinde bir hesabınızın olması gereklidir. Hesabınız yok ise “kayıt ol” seçeneğine tıklayarak kayıt olunmalıdır. Daha sonra hesabınızda bulunan cüzdana bakiye yükleyerek Coin alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Her iki uygulama için de hesap oluşturma işlemi geçerlidir. Hesap oluşturmak ücretsiz olup sizin referansınız ile kayıt olanlardan komisyon kazanmak mümkündür.

PancakeSwap Nasıl Kullanılmalıdır?

PancakeSwap kullanımı, bilgisayar üzerinden yapıldığı gibi telefondan da yapılmaktadır. Telefona PancakeSwap uygulaması indirildiği andan itibaren kripto paralarınızı yönetmeniz mümkündür.

PancakeSwap telefon üzerinden yönetilecek ise Trust Wallet üzerinden kolay ve güvenilir bir şekilde yönetilebilir. Buraya hesabınızı bağlayıp, üç adımdan geçerek işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Sadece Trust Wallet bulunmamaktadır. Connect kısmına tıkladığınız zaman bağlanabileceğiniz cüzdan çeşitleri karşınıza çıkmaktadır. Bunlar arasında en kolay kullanım şekli Trust Wallet’a aittir ve bu cüzdan üzerinden kullanım şekli önerilir.

Trust Wallet kurulumu dapp tarayıcı ile olmaktadır. Fakat İOS işletim sistemine sahip cihazlarda Trust Wallet’in daap tarayışını bulunmamaktadır. Bu yüzden İOS işletim sistemine sahip olan cihazlar MetaMask ile kullanmaları gerekmektedir.

PancakeSwap’taki token sawapları staking edebilir ya da likidite eklemek gibi işlemlerde kullanabilirsiniz. PancakeSwap’te yapılan bütün işlemlerde transfer ücreti alınmaktadır. Ücret olarak da Smart Chain (BNB) kullanılmaktadır.

PancakeSwap kullanımına başlamak için ilk olarak cüzdanınızdan BEP20 BNB çekmek gereklidir. Bunu yapmak için de BNB adresinizi kopyalayıp Binance’den BEP20 aktarımı yapmanız ile kullanıma başlayabilirsiniz.

PancakeSwap Güvenilir Bir Uygulama Mıdır?

PancakeSwap’ın güvenilir olup olmadığı tartışmaya açık bir konudur. Çünkü PancakeSwap’ın bir merkezi bulunmamaktadır. Hatta bu özelliği ile piyasadaki merkezi bulunmayan en popüler uygulamadır. Şimdiye kadar sadece SYRUP token ile ilgili bir açık vermiştir. Bunun dışında başka bir açık hiç olmamıştır.

Uygulama bünyesinde akıllı sözleşmeler bulunup denetim altında tutulsa da %100 güvenilir olduğu güvencesi verilememektedir. Fakat birçok kurum tarafından kontrol edilmektedir. Bu da herhangi bir Coin’de açık bulunma olasılığını azaltmaktadır.

Bu durumda dikkat edilmesi gereken tek nokta PancakeSwap gibi merkezi olmayan bir uygulama kullanırken yatırılan para miktarının iyi değerlendirilmesi gerekir. Yüklü miktarlarda paranın uygulama üzerine yatırılmaması tavsiye edilir.

CAKE Coin Fiyatları Ne Kadardır?

Cake Coin fiyatları, Şubat 2021 itibari ile en düşük oranı 87,19 TL, en yüksek oranı 108,09 TL olarak şekillenmiştir.

  • Piyasa Değeri: 10,635,682,664 TL
  • Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri: 18,053,786,112 TL
  • Hacim: 1,748,734,905 TL
  • Dolaşan Arz: 121,194,866 TL

Verilen bu değerler her saniye değişmekte olup genel bir tablo göz önünde canlanması için verilmiştir. Son rakamlar bu şekildedir.

PancakeSwap (CAKE) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

 

 

Kripto para piyasasında  1 CAKE coin fiyatı 193.16 TL‘dir. Ek olarak 1 CAKE coin 23.93 dolardır. 

CAKE Coin Piyango Sistemi Nasıl Çalışır?

Cake Coin piyango sisteminin çalışması şu şekilde olmaktadır:

  • İlk olarak CAKE Coin token’ları ile bir piyango bileti satın alınır.
  • Verilen biletin numarası bulunmaktadır. Bu numaralardan 2, 3 ya da 4 tanesi kazanan bilet numaraları ile eşleşmesi durumunda ödüller kazanılmaktadır.

CAKE Coin Alım-Satım Nasıl Yapılır?

CAKE Coin alım satım işlemi yapmak için öncelikle PancakeSwap üzerinden Exchange kısmını gelinir. Daha sonra sağ üst tarafta bulunan “Unlock Wallet” yazan yere tıklanarak cüzdanın kilidi açılır. Kilit açıldıktan sonra satmak istediğiniz jetonlar seçilerek miktarları girilir. Kontrol edildikten sonra “Confirm Swap” a basılır. Cüzdana onay bildirimi gelecektir. Onay bildirimi onaylandıktan sonra işlem gerçekleşmiş olacaktır. Yapılan işlemin detaylarına “View on Bscscan” seçeneğinden ulaşılabilmektedir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu