Osmanlının Yükselme Dönemini Ele Alan Dizinin Fragmanı Yayınlandı

Dijital film ve dizi  yayın platformu olan  Netflix, Fatih Sultan Mehmet’in yaşamını ve Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselme dönemini mevzu alan yeni belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman’ın ilk fragmanı yayınlandı.

Los Angeles odaklı Türk prodüksiyon firması Karga Seven Pictures ve STX Entertainment doğrulusunda Netflix için yaşama geçirilen Rise of Empires: Ottoman, Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselme devresine ve Fatih Sultan Mehmet’in yaşamını anlatmaktadır.

14  ocak tarihinde ilk fragmanı paylaşılan mini belgesel serisinin senaryosu, Prof. Dr. Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan danışmanlığında kaleme alındı. Altı bölümden meydana gelen dizinin yönetmen koltuğunda Emre Şahin oturmaktadır. Kısa filmi ‘Çanta’ ile Beverly Hills Beynelmilel Film Festivali’nde ‘En İyi Sinematografi’ mükafatını alan Şahin, senaryoyu Kelly McPherson ve Elizabeth Lake eşliğinde yazdı. Dizide ise Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet’i Üzümoğlu canlandırmaktadır:

Fatih Sultan Mehmet’in Yaşantısının Anlatıldığı Yeni Netflix Dizisinden İlk Detaylar

Çekimleri İstanbul’da yapılan  Rise of Empires: Ottoman, Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır ve Damla Sönmez gibi etkin adları tek araya getiriyor. Dizide Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet’i Üzümoğlu canlandırıyor. Tuba Büyüküstün ise Fatih’in üvey validesi Mara Hatun’a yaşam veriyor. Netflix International için yaşama geçirilen belgesel serisinin orijinal dili İngilizce olacak.

Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselme dönemini ve Fatih Sultan Mehmet’in yaşamını mercek altına alacak olan Rise of Empires: Ottoman, İstanbul’un fethine değin meçhul gizemleri ekranlara taşıyacak. Netflix’in yeni mini belgesel dizisi, 24 Ocak’ta yayınlanacaktır.

Kaynak: webtekno

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın