Opera'dan Kripto Para Yatırımcılarına Mobil Destek | KoinTimes

Opera’dan Kripto Para Yatırımcılarına Mobil Destek

Bitcoin borsalarının uygulamaları akıllı telefonlar için giderek daha fazla sorun haline geliyor, ancak Opera web tarayıcısı kullanıcıları için tehdidi kaldırmaya çalışıyor.

Şirketin Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, masaüstü tabanlı sürümlerinde zaten şifreleme imkanı sağlayan madenci korumasını tanıtan Opera, akıllı telefon tarayıcılarına aynı özelliği koyuyor.

Yeni özellik, Android için Opera Mini ve Opera’da yayınlanacak ve bir basın açıklaması uyarınca tarayıcının yerel reklam engelleyici işlevinin bir parçası.

Basın açıklamasına göre:

“Yeni anti-kriptokrasite madenciliği özelliği Opera Mini (iOS ve Android) veya Android için Opera’da reklam engelleyiciyi etkinleştirdiğinizde varsayılan olarak etkinleştirilir. Reklam engelleyici, ‘ayarlar’ a giderek etkinleştirilebilir ve bir web sayfasının koduna yazılan madencilik komut dosyalarını otomatik olarak algılar ve durdurur. ”

Opera, dünya çapında bir milyardan fazla cihazın, kullanıcıların kendi tarayıcılarını “cryptojacking” gerçekleştirmediğini fark etmeyen web sitesi tabanlı kriptocurrency madencileri tarafından yavaşlatıldığını tahmin ediyor. Tarama deneyiminin öbür tarafında, şirket, cryptocurrency madencileri gömülü 3 milyondan fazla web sitesinin olduğuna inanmaktadır.

Kullanıcıların bir problem olduğunu bilmelerini zorlaştıran firmaya göre, bir madencinin bir web tarayıcısından yararlandığına dair görsel bir işaret bulunmuyor olabilir.

Kriptokrasi yatırımcıları, akıllı telefonların CPU’larını aşırı yükleyebilir, bu da yüzde yüz kullanım gerektirir ve bir telefonun aşırı ısınmasına neden olabilir.

Zarar bazen kalıcı olabilir. Göre bir Zdnet makalesinde , tek truva pil telefonun kalıcı zarar şişti bir telefona kadar çok ısı üretilir. Aşırı reklamlar ısı oluşumunun bir nedeni olmasına rağmen ana neden telefonun CPU’su Monero için mayına bindirildi.

Makaleye göre, Truva çok etkili, “48 saat içinde telefonu bozdu” dedi.

Comments (2)

  1. Avatar minecraft Oca 23, 2018
  2. Avatar minecraft Oca 23, 2018

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status