] }
Bitcoin HaberleriCoin Haberleri

Ocak Ayında Bitcoin’e Yatırımı Yapanlar Şimdi Ne Kadar Kazandı ?

Piyasadaki en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), sene başından beri % 4’ın üzerinde  bir fiyat artışı gerçekleşti. Bitcoin’in dünyanın en iyi performans gösteren değerli varlıklarından biri olduğunu ve hatta petrolden daha fazla artış ve kar getirdiğini görebiliriz.

Ocak Ayında Bitcoin'e Yatırımı Yapanlar Şimdi Ne Kadar Kazandı ?
Ocak Ayında Bitcoin’e Yatırımı Yapanlar Şimdi Ne Kadar Kazandı ?

Bitcoin Fiyatı 2019’da % 40 Arttı

Kripto para birimi olan bitcoin 4.200 $ ‘dan yükseliş trendi yakaladı, ayın başında çok büyük bir fiyat artışı yaşandı akabinde Kasım 2018’den bu yana ilk kez 5.000 $’ bandını aştı. Bu, 2018’de ayı eğiliminde olan alan için çok olumluydu.

Bitcoin Arbitraj Hakkında Bilinmesi Gerekenler

2020 Uzmanlardan Bitcoin Yorumları ve Tahminleri

E-Dinar Coin (EDR) Fiyatları, Grafiği ve E-Dinar Coin Nedir

Bitcoin’in yaşadığı fiyat artışı diğer  altcoinlerede yansımıştır. Binance Coin (BNB) belki de en büyük kripto  para birimleri arasında son aylardaki en iyi performans gösteren coinlerden bir tanesidir . Bu durumda, Kripto para birimi Binance Chain‘in serbest bırakılması, şirketin gerçekleştirdiği bozuk para yakması ve Binance Launchpad nedeniyle büyüdü.

Keza 2018’de Ethereum (ETH) ile 1.500 $ ‘a ulaştı ve ERC-20 belirteçlerine olan talebin artmasına neden oldu. Binance Coin’in, Ethereum’un geçmişte yaptığı gibi benzer bir altcoin boğa koşusunu da tetikleyebileceğine inanan bazı uzmanlar var.

BNB’nin Binance borsalarında birkaç işlem çiftine sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Varlıklarını diğer kripto  paralara taşımak isteyen BNB’yi elinde tutan kişiler varsa, Binance bunu çok kolay bir şekilde yapma imkanı sunar.

Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu şöyle yorum yaptı:

Bu büyük miktardaki fon piyasaya bir kez daha geçmeye başlarsa, yatırımcıların tekrar eskisi gibi ilgisi gelişebilir ve diğer kripto paralar  ve  Bitcoin de dahil olmak üzere bir kez daha büyümeye başlayabilir. Bitcoin son aylarda hâkimiyetinin bir bölümünü kaybediyor olmasına rağmen, pazar payının% 52’sine sahip durumda.

Serena Williams’ın Coinbase Yatırımı adlı haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Hocam açıkçası ülkemizde siyasi gelişmeleri yakından takip eden birisi olarak dolar ve euro’nun gidişatını aşağı yukarı tahmin edebiliyorum. Ama bitcoin konusunda bir kestirim yapamıyorum. Bu yüzden bitcoine yatırım konusuna sıcak bakmıyorum. İlk başlarda yatırım yapanların şimdi çok güzel paralar kazandığını biliyorum ama şu an girmek ne kadar mantıklı geliyor onu düşünüyorum.

    Verdiğiniz değerli bilgiler den ötürü teşekkür ederim. İleriye dönük bitcoin konusunda bir öngörünüz olursa onunla ilgili bir makale yazısı yayınlamanizi stiyorum. İyi günler dilerim.

  2. dolar ve euro ilerki dönemlerde ne gibi durumda olacak cevap yazabiir misiniz araştırdığınız kadarıyla ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.