Nvidia Kripto Para Madenciliği Hayal Kırıklığı Yarattı

VentureBeat’in 28 Ocak 2019’da yayınlanan bir rapora göre , ABD GPU üretim şirketi ’nın stokları, şirketin kripto madenciliği endüstrisindeki düşük performansıyla ilgili korkuları üzerine Pazartesi günü yüzde 15’ten fazla düştü. Şirket, şimdiki 2,70 milyar dolar olan tahminine kıyasla şimdi 2,20 milyar dolar olan 4. 2018 çeyrek gelir tahminini revize etti.

Madencilik Kripto Para Birimi Geçmişin Bir Şeyini?

Kripto madencilerinin sürmekte olan karamsar pazarın en büyük sorununu yaşadıklarını söylemek bir gerginlik değil. Uzun süreli ayı piyasası, bu madencilerin birçoğunu, yan taraftaki çukuru açmaya ve kazanmak için alternatif yollar aramaya zorladı . Madencilik ekipmanlarına yönelik eksik talep, Nvidia, AMD ve diğerleri gibi imalatçı firmaların üç aylık tahminlerine yansıyor .

28 Ocak 2019’da yayınlanan resmi bir basın bülteni , Nvidia’nın hisselerinin iki haneli düşüşünü başlattı. Basın açıklaması sadece Nvidia’nın kripto madenciliği ekipman bölümünden değil aynı zamanda oyun ve veri merkezi iş bölümlerinden de beklenenden daha az gelir elde etti.

Kısa süre sonra, Nvidia’nın hissesi neredeyse yüzde 15 oranında artarak, 14.2 milyar dolarlık piyasa değerini siler. Nvidia’nın, 31 Şubat’ta sona eren çeyrek için nihai kaynakları 14 Şubat’taki kazanç çağrısında rapor edeceğine inanılıyor.

Gelir Tabloları Tablosu

Kaynak: Globe News Wire)

NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang şunları belirtti:

“S4 olağanüstü, alışılmadık çalkantılı ve hayal kırıklığı yaratan bir çeyrekti. İleriye baktığımızda, stratejilerimize ve büyüme sürücülerimize güveniyoruz. ”

Şirket, Çin‘deki düzenleyici iklim ve kripto madenciliği işinin solmaya devam eden cazibesiyle ilgili gelir azalmaya devam etti .

Nvidia için Zor Zamanlar

Nvidia’nın kripto bölümü son çeyreklerde büyük baskı altında bulunuyor. 2018’de kripto para birimleri fiyatındaki çarpıcı çöküş, Nvidia’nın depolarında kullanılmayan envanter birikimine neden oldu. Sürekli kırmızı mumların grafikler üzerindeki etkisiyle birleşmiş boşta kalan başkentin maliyeti, Nvidia’nın düşük performansında rol oynadı.

18 Kasım 2018’de, şirketin üçüncü çeyrek mali sonuçlarının, madencilik dijital para birimlerinin kurutma işinin korkunç gerçekliğini gösterdiğini bildirdi .

Bir önceki yazımız olan Kripto Paralarınızı Nasıl Değerlendirebilirsiniz ? başlıklı makalemizde , blockchain ve kriptopara hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın